AK Gençliğin Buluşma Noktası
Eğlenceler Eğlenceye dair ne varsa buraya.

Stil
Seçenekler

Alt 06-26-2010, 22:36   #1
Kullanıcı Adı
unnamed
Standart Duvar ustası...mutlaka okuyun....
Bu olay gerçek hayatta olmuş ve basına yansımamıştır.
Büyükşehir Belediyesi Kuruluşlarından KIPTAŞ’ın Genel Müdür yardımcısı Emin Batur, şantiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz kalan duvarcı ustasının yazdığı tutanak:
İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım.
Bunu yeterli görmeyerek, ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur.
Bildiğiniz gibi ben bir duvarcı ustasıyım .
İnşaatın 6.katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı, yaklaşık 250 kg. kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu.
Aşağıya indim bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, 6. kata çıktım ipi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya salladım.
Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili 6. kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım.
Bütün tuğlaları varile doldurdum. Aşağı ya indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum.
Nasıl bulmayayım ben yaklaşık 70 kiloyum. 250 kg.lik varil süratle aşağıya düşerken beni yukarıya çekti.
Heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim. Yolun yarısında dolu varille çarpıştık.
Sağ iki kaburgamın burada kırıldığını sanıyorum. Tam yukarı çıkınca 2 parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı.
Parmakları mda bu sırada kırıldı. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı.Varil hafifleyince bu sefer ben aşağıya inmeye varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık.
Sol bacağımın kaval kemiğide bu sırada kırıldı. Can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim.
Başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin suratle üzerime geldiğini gördüm. Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum.
Bayılmışım, gözümü hastanede açtım.
Cenab-ı Hak’ tan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim.

Duvarcı Ustası Laz Osman

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 06-26-2010, 22:37   #2
Kullanıcı Adı
unnamed
Amin ustam...amin...
Alt 06-26-2010, 22:39   #3
Kullanıcı Adı
Secret man
Gülelilimmi Üzülekmi Karar veremedim ? (:
Alt 06-27-2010, 00:11   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Trajikomik,laz mı :p
Amin amin
Alt 06-27-2010, 00:14   #5
Kullanıcı Adı
HaArP
Amin...
HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-27-2010, 00:16   #6
Kullanıcı Adı
rizzelli
tutanağın sonunda Duvarcı Ustası Laz Osman yazmaz.

inandırıcı gelmedi
rizzelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-28-2010, 00:02   #7
Kullanıcı Adı
Delilin NuR
Alıntı:
rizzelli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tutanağın sonunda Duvarcı Ustası Laz Osman yazmaz.

inandırıcı gelmedi
Banada inandırıcı gelmiyor ...
Laz lakabınıda bence sonradan eklemişler ...
Delilin NuR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-28-2010, 00:14   #8
Kullanıcı Adı
Sukût-u_Hayal

verilmiş sadakan varmış usta ...
Sukût-u_Hayal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)