AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölümü,resimler bilgiler ve paylaşımlar.

Stil
Seçenekler

Alt 10-15-2011, 00:58   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Arrow Erdoğan'ın sesinden annesine Kur'an-ı Kerim (İnfitar Suresi)

Başbakan Erdoğan, yatsı namazından önce oğlu Bilal Erdoğan ile birlikte Kısıklı'daki konutundan çıkarak, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İstanbul Müftülüğünün düzenlediği hatim merasimi için Marmara İlahiyat Vakfı Camisine geldi.

10 Ekim 2011

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için Marmara İlahiyat Vakfı Camisi'nde hatim merasimi yapıldı.

İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı, namazdan önce vaaz verdi. Ardından yatsı namazına katılan cemaate Kur'an-ı Kerim cüzleri paylaştırılarak, hatim okundu.

Namazdan sonra Yasin-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim'den ayetler de okundu.

Başbakan Erdoğan, merasimde 'İnfitar' suresinin tamamını okurken, oğlu Bilal Erdoğan'ın da Kur'an-ı Kerim okuduğu öğrenildi.

İNFİTAR SURESİ NEDİR?

İnfitar Suresi (Arapça:سورة الانفطار ,Sūrat'ul İnfitār) Kur'an-ı Kerim'in 82. suresidir.

Mekke'de Nazi'at Suresi'nden sonra nazil olmuştur. 19 ayetten oluşur. Sure ismini ilk ayette geçen ve yarılmak anlamına gelen infitar kelimesinden alır.

İnfitar Suresi'nde kıyamet olaylarından, insanın Allah'a karşı sorumluluklarından, meleklerin kişilerin yaptığı her şeyi kaydettiğinden, iyilerin cennete, kötülerin cehenneme gideceğinden bahsedilir.

İNFİTAR SURESİ

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1- Gök, çatlayıp-yarıldığı zaman,
2- Yıldızlar, dağılıp-yayıldığı zaman,
3- Denizler, fışkırtılıp-taşırıldığı zaman,
4- Ve kabirlerin içi 'deşilip dışa atıldığı' zaman;
5- (Artık her) Nefis önceden takdim ettiklerini ve ertelediklerini bilip-öğrenmiştir.
6- Ey insan, 'üstün kerem sahibi' olan Rabbine karşı seni aldatıp-yanıltan nedir?
7- Ki O, seni yarattı, 'sana bir düzen içinde biçim verdi' ve seni bir itidal üzere kıldı.
8- Dilediği bir surette seni tertib etti.
9- Asla, hayır; siz dini yalanlıyorsunuz;
10- Oysa gerçekten sizin üzerinizde koruyucular var,
11- 'Şerefli-üstün' yazıcılar.
12- Her yapmakta olduğunuzu bilirler.
13- Şüphesiz ebrar olanlar, elbette nimetler(le donatılmış cennetler) içindedirler.
14- Ve şüphesiz facir (kötü) olanlar da, elbette çılgınca yanan ateşin içindedirler.
15- Onlar, din günü oraya yollanırlar.
16- Ve ondan ayrılıp-kaybolacak değildirler.
17- Din gününü sana bildiren şey nedir?
18- Ve yine din gününü sana bildiren şey nedir?
19- Hiçbir nefsin bir başka nefse herhangi bir şeye güç yetiremeyeceği gündür; o gün emir yalnızca Allah'ındır.

Hatim-i Şerif'in duasını yapan 30 kişi arasında Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Tırnova, Bosna Hersek Diyaneti Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ceriç, eski Süleymaniye Cami hatibi Ali Rıza Demircan, Eyüp Cami imamı Metin Çakar, Sultanahmet Camisi imamı Emrullah Hatipoğlu ve Bezmi Alem Valide Sultan Cami imamı Halil Necipoğlu da yer adı.

Hatim merasimi,Diyanetİşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yaptığı duayla son buldu.

Cemaat, tek tek Başbakan Erdoğan'a taziyelerini ilettikten sonra camiden ayrıldı.

Hatim merasimine, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak, damadı Berat Albayrak, kardeşi Mustafa Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gıda, Tarım veHayvancılıkBakanı Mehdi Eker,AK PartiMardin Milletvekili Muammer Güler ve eşi Neval Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Nihat Temel de katıldı.

Marmara İlahiyat Vakfı Camisi'ndeki hatim merasimine çok yoğun bir katılım olduğu gözlendi. Dışarıda vatandaşlara helva, akide şekeri ve lokum ile yemek paketleri dağıtıldı.

Basın mensuplarının camiye girişine izin verilmezken, cami içerisinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan, hatim merasiminin ardından Kısıklı'daki konutuna geçmek üzere eşi Emine Erdoğan ile birlikte camiden ayrıldı.

AA

Konu Hüdaverdi tarafından (10-15-2011 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir..
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-15-2011, 00:59   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Konunun sabit olarak kalmasında fayda var.

Konu Hüdaverdi tarafından (10-15-2011 Saat 21:59 ) değiştirilmiştir..
Alt 10-15-2011, 16:12   #3
Kullanıcı Adı
LâHuTî

Mâşaallah
Bârekallah
SubhanAllah
Elhamdulillah...

Kıraat ilmini bilen bir kimse.
Çok güzel okumuş çok...
Allah nazarlardan saklasın.
Allah başımızdan eksik etmesin.
Allah selamet versin inşaAllah...
LâHuTî isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-15-2011, 22:01   #4
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Arrow Erdoğan'ın sesinden annesine Kur'an-ı Kerim (Mülk Suresi)

Başbakan Erdoğan, yatsı namazından önce Beşiktaş'taki Başbakanlık Çalışma Ofisinden Kasımpaşa'daki Piyalepaşa Camisi'ne geldi.

14 Ekim 2011

Yatsı namazını camide kılan Başbakan Erdoğan, daha sonra, geçen cuma günü vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için vefatının 7. günü dolayısıyla okutulan mevlide katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan da aynı araçla namazdan sonra camiye geldi. Emine Erdoğan ve kızları, camide kadınlar için ayrılan bölümde mevlidi dinledi.

Başbakan Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan için düzenlenen mevlitte, ''Tebareke'' olarak bilinen Kur'an-ı Kerim'in 67. suresi olan Mülk Suresi'ni okudu. Erdoğan, geçen cumartesi günü Marmara İlahiyat Vakfı Camisi'nde düzenlenen hatim merasiminde de 82. sure olan ''İnfitar'' suresini okumuştu.

Mevlidin sonunda İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı dua okudu.

-Başbakan Erdoğan, helallik istedi-

Başbakan Erdoğan, mevlidin sonunda cemaatten helallik isteyerek, ''Bir haftadır başta koşturup terleyen hoca efendiler olmak üzere bütün kardeşlerimizden haklarını helal etmelerini, sevgili anneciğime haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun'' dedi.

Tenzile Erdoğan için okutulan mevlit, Başbakan Erdoğan'ın cemaati Fatiha Suresi'ni okumaya davetiyle sona erdi.

Mevlide katılanlar, Başbakan Erdoğan'a taziyelerini ilettikten sonra camiden ayrıldı.

Zaman
Alt 07-27-2012, 03:11   #5
Kullanıcı Adı
Mehmet M.K
S.A
Video mevlüt de güzelde
Baslarken(Avrupada)
önce Almanca reklamla basliyor ve reklamlarda kadeh dokusturulunuyor bunu cikarmalisiniz.
Mehmet M.K isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-27-2012, 06:16   #6
Kullanıcı Adı
işletme42
agzına saglık başbakanım imam hatipli olsunda taştan duvardan olsun...saygılarımı sunuyorum.
işletme42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-27-2012, 06:17   #7
Kullanıcı Adı
işletme42
başbakanım dualarınızı bizden de eksik etmeyin inşaallah...
işletme42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-27-2013, 02:13   #8
Kullanıcı Adı
AK BahaTekin
maaşallah. Böyle bir başbakanım olduğu için ülkem adına seviniyorum.
AK BahaTekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-22-2013, 01:24   #9
Kullanıcı Adı
Recep Alkan
Bu ADAM'ı neden seviyorsun diye soruyorlar ya, şu videoyu kaç dinlediğimi bile bilmiyorum....

Yetmez mi ?
Recep Alkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-28-2013, 09:32   #10
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Thumbs up Bir Yiğit Biliriz Biz, Alnı AK Yüreği AK, Kimin Haddine Ona Kara Çalmak.
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Bir Yiğit Biliriz Biz, Alnı AK Yüreği AK, Kimin Haddine Ona Kara Çalmak.
Bir Yiğit ki Bembeyaz kefeniyle Ortada, ZALİMİN Karşısında MAZLUMUN yanında...
Gün Gelir Diş Gösterir "GÜLEN" Yüzler...
Gün Gelir Bedduaya Döner Güzel Sözler...
Gün Gelir Herkes Sırtını Döner...
"BUGÜN" Karanlık "TARAF"ta Gizlenenler...
"ZAMAN"la Birer Bire Tükenirler...
Ama Bu teker Kalmaz Tümsekte, Çünkü Bize "ALLAH" Yeter...
Sen Yürü Usta Aldırma Kurda Kuşa, HAK Dava Yolunda Bu MİLLET SENİN YANINDA.
Ancak ALLAH'a KULLUK Eder, Ancak ALLAH'tan Yardım Dileriz
Paygamber sevdalısı Bacılar var, Yüreklerin İMAN, Ellerinde KUR'AN...
Sen Ki Her Şeyi Yoktan Var Yüce ALLAH'ın KULU!!!...
Gemileri Karadan Yürüten Ecdanın Torunu EVLAD-I FATİHAN...
RECEP TAYYİP ERDOĞAN...

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)