AK Gençliğin Buluşma Noktası
Organizasyonlar ve Kampanyalar Organizasyonlarımız ve Kampanyalarımız.

Stil
Seçenekler

Alt 12-30-2008, 01:17   #11
Kullanıcı Adı
Eşref
Çok güzel düşünmüşsün Ahmet abi. Allah razı olsun. Yalnız ben bir konuda içimi dökmek istiyorum. Biliyorum, sonra tepki gösterenler çıkıyor bana ama bu benim fikrim. İster saygı duyarsınız, ister duymazsınız.

Bugün filistin'de oluk oluk müslüman kanı akıtılıyor. Bizde dahil birçok ülke İsrail'i kınıyor. Ama ben İsrail'i kınamıyorum! Kınanacak biri varsa, o da bizleriz.

Kınamak dediğiniz şey nedir? En üst düzeyde ayıplamak demektir. Yapılan büyük hatalara karşı söylenir. İsrailin kınanacak, ayıplanacak bir tarafı kaldı mı? Hayır! Adamlar katliam yapıyor. Kınasan ne fayda!

Filistin'de müslüman kanı akarken, hala "müslümanız" diye geçinen Suudi Arabistan, İran, Türkiye gibi ülkeler, birlik olup, ortak bir mesaj yayınlayamıyorsa, İsrail'e ortaklaşa bir nota veremiyorsa, hiç kınamaya filan da kalkmasın. Kendi basiretsizliklerini, aciz kalışlarını kınasınlar.

Bugün, sözüm ona müslüman ülkeler, en gereksiz konularda asar keserler. Kimi aciz bir bayanı zorla çarşafa sokarak gösterir mülümanlığını, kimi de o çarşafı zorla çıkartarak. Ne oldu? Şeriat'ın, islamın emirleri uygulanıyor. Madem müslüman ülkelersiniz, alın size en büyük sınav: Filistin sınavı! İslam adına ne yapıyorsunuz? Sadece kınamak mı? Yazıklar olsun bu ülkelerin hepsine! Düşmana sırt çevirmenin, müslümana ulüm edenlere göz yummanın, islamda hükmü nedir acaba? Peygamberimiz, bunları mı yapın diyordu?

«Üç şey var ki onlarla birlikte hiç bir amel fayda vermez: Allah'a eş-ortak koşmak, ana-babaya karşı gelmek, düşmana arka çevirip kaçmak.» (S.A.V)

Şu yaşananları görüp de, hala birlik olamayıp düşmana sırt çeviren, hala müslüman kanı dökülmesine seyirci kalıp "bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen" tüm müslüman ülkeleri şiddetle kınıyorum kınıyorum kınıyorum!
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2008, 01:18   #12
Kullanıcı Adı
ENES_CAN_AK
şüpesiz birgün helak olacaklar yaptıkları yanlarına kalmayacak kahrolsun israil ve abd
ENES_CAN_AK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2008, 01:37   #13
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
Alıntı:
KaraEsref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok güzel düşünmüşsün Ahmet abi. Allah razı olsun. Yalnız ben bir konuda içimi dökmek istiyorum. Biliyorum, sonra tepki gösterenler çıkıyor bana ama bu benim fikrim. İster saygı duyarsınız, ister duymazsınız.
Bugün filistin'de oluk oluk müslüman kanı akıtılıyor. Bizde dahil birçok ülke İsrail'i kınıyor. Ama ben İsrail'i kınamıyorum! Kınanacak biri varsa, o da bizleriz.
Sözlerine aynen iştirak ediyorum..ve dediğin gıbı bu gun bı arkadaşım ısraile veryansın ediyordu..dedimki; israile kızma çünki onların vazifesi,görevi öldürmek ve işgal etmek..ya bizlerin ne..?
ben bu sözü türk askerlerini şehit verdiğimiz karakol saldırılarının ardından,söyledim...pkk nın görevi öldürmek. ya bızım askerin görevi öldürülmekmi..? diye düşünenler için bır soru işareti koydum kafalara..

kısacası çok haklısın ama malesef islam aleminin başındakiler hep kukladırlar..kukla olmayanlarıda ne hale getirdileri bellidir...mesela ırak.pakıstan,afganistan,ürdün,lübnan,mısır,,
kukla olmayan şu aanda iran vardır..onunda akıbetını rabbım hayır eyleye..
rabbim islam alemıne şuur versin hıdayet versin..çok haklısın ancak bızlere şu anda dua etmek ve kalben buğz bağlamak gerekır..ne zamanki ülkemız güçlenır o zaman islam ülkeleride kendilerine gelir.
çünki onlarda bizlerden çok şey bekledi ve bekliyorlar..
ahmetermiş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2008, 01:49   #14
Kullanıcı Adı
Eşref
Alıntı:
ahmetermiş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sözlerine aynen iştirak ediyorum..ve dediğin gıbı bu gun bı arkadaşım ısraile veryansın ediyordu..dedimki; israile kızma çünki onların vazifesi,görevi öldürmek ve işgal etmek..ya bizlerin ne..?
ben bu sözü türk askerlerini şehit verdiğimiz karakol saldırılarının ardından,söyledim...pkk nın görevi öldürmek. ya bızım askerin görevi öldürülmekmi..? diye düşünenler için bır soru işareti koydum kafalara..

kısacası çok haklısın ama malesef islam aleminin başındakiler hep kukladırlar..kukla olmayanlarıda ne hale getirdileri bellidir...mesela ırak.pakıstan,afganistan,ürdün,lübnan,mısır,,
kukla olmayan şu aanda iran vardır..onunda akıbetını rabbım hayır eyleye..
rabbim islam alemıne şuur versin hıdayet versin..çok haklısın ancak bızlere şu anda dua etmek ve kalben buğz bağlamak gerekır..ne zamanki ülkemız güçlenır o zaman islam ülkeleride kendilerine gelir.
çünki onlarda bizlerden çok şey bekledi ve bekliyorlar..

Öyle bişey ki abi, ülkeler organize olmayınca, bizlerde bişey yapamıyoruz. Sadece dua edebiliyoruz. Bu beni daha da yaralıyor. Çünkü aciz hissediyorum kendimi. Tamam, dua etmek çok güzeldir ama savaşlar duayla kazanılmaz. Eğer öyle olsaydı, koskoca Peygamberimiz, meydanlara inip düşmanla çarpışır mıydı? Dua eder beklerdi. Biz gerekeni yapacağız ki ardından duamızın kabul olmasını bekleyelim. Oturup, hiçbir şey yapmadan, sadece dua etmek ne kadar doğru olabilir?

Müslüman ülkeler ortak tavır alıp, gerekirse biz müslümanlara "haydi savaşa" deseler, koşa koşa gideriz. Ama onlar birşey yapmayınca, bireysel olarak bizde aciz kalıyoruz. Duadan başka çaremiz kalmıyor. Açtığın konuyu okuyunca işte bu nedenle müslüman ülkelere sitem ettim.
Eşref isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2008, 01:52   #15
Kullanıcı Adı
Üç mevsim
Söz ne zaman Araplara ve Filistin'e gelse bazı milliyetçi arkadaşlarımızın söylediklerini beğenmiyorum, bazılarının söylediklerine de şaşıyorum. Eğer onları kukla görüyorsak, İsrail'le onca anlaşma yapan biz de kuklayız. Protesto gösterileri hakkında abuk sabuk yorumlar yapanları anlayamıyorum. Hadisi nasıl unutursunuz; yapabiliyorsak elimize, olmuyorsa dilimize, onu da yapamıyorsak kalbimize karşı duracağız. Bence protesto gösterileri yetersiz bile kaldı. Bunu maalesef sölüyorum, hükümetimiz bu konuda pasif kalıyor demiyorum ama parti binalarımızın önünde daha büyük gösteriler yapılmalıydı. Hükümetimiz de çıkıp işte bakın millet infial içinde deyip daha cesur hareket edebilir. Buna mecbur kalır.

Kimileri de çıkıp diyor ki, özellikle de ülkücü camiadan çıkıyor bu parazitler;(Filistinliler için) Onlar da rahat dursalardı. Bu tuhaf düşünceli, ruhlarında ırkçılık yatan, oldum olası Arapları sevmeyen insanlara tek sözümüz bu ülkenin toprakları 50 yıldan fazla işgal altında.. Sen olsan rahat durur musun, Biz rahat durmuş muyduk ...

Bir de şu yanlış var. Bu saldırılar üzerine - Adolf Hitler'i şimdi anlıyorum - gibi sözler dinen tehlikeli ve insanlık adına çok yanlış sözler. Masum insanları öldüren herkes katildir. Soykırım yapan herkes katildir. Katilleri savunan suçlarına da ortak olmuş gibidir. Allah Muhafaza diyorum..

Konu Üç mevsim tarafından (12-30-2008 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir..
Üç mevsim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-30-2008, 02:36   #16
Kullanıcı Adı
ENES_CAN_AK
söylediklerine katılıyorum
hazreti ibrahimi ateşe attıklarında karınca ağzına su alır ve hızlı hızlı gidermiş onu gören fil karıncaya nereye gittiğini sormuş karınca file hazreti ibrahimi yakan ateşi söndürmeye gittiğini söylemiş fil okadar suyla ateşi nasıl söndüreceğini sormuş karınca ise enazından safımız belli demiş hikaye eksik olabilir şimdiden özür saflarımızı belli etme zamanı geldide geçiyor
ENES_CAN_AK isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-26-2009, 01:47   #17
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
Dua mü mini en büyük silahıdır..inşallah o gunlerde ettiğimiz dualar kabul olmuştur..belkide bu yuzden silahlar sustu.belkide bu dualarımız sayesinde başbakanımız daha fazla duyarlılık gösterip one minute dedi ..dua deyip geçmeyelim..
allah dualarımızı kabul etsin..inşallah..
Alt 09-26-2009, 02:17   #18
Kullanıcı Adı
musab
elhamdulillah her sene yılbaşını değil mekkenin fethini kutlarız 31 aralık akşamı....

Konu Duygu'Seli~ tarafından (09-26-2009 Saat 02:36 ) değiştirilmiştir..
musab isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-26-2009, 02:31   #19
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
burdaki konu agd nın reklamı değil...konuyu okumamışınız..bu başlık israilin filistine karşı saldırdığı tarihlerde açılmıştır..konuyu hemen reklama getirmeyin..ben 31 aralıkta agd nın reklamına alet olmam...başlığı baştan okuyun lütfen ve o na göre yorum yapınız...
hemen din üzerinden siyasi çıkar elde etmeğe kalkmayınız zaten hep bu yuzden kaybediyorsunuz..sp li kardeşim..

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
adayalım, filistine, gecesini, gelin, yılbaşı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)