AK Gençliğin Buluşma Noktası
Önden Giden Atlılar Önlerinde okyanus, Kızgın bir çöl arkada, Asıl içlerindedir, Zaptedilmez bir deniz, Önden giden atlılar...

Stil
Seçenekler

Alt 03-26-2012, 01:21   #161
Kullanıcı Adı
İntifada
Tüm şirklerin temelinde yanlış Şefaat, Aracı, ve yannış Allah tasavvuru yatıyor

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Allah'ın koyduğu kaderi, ölcüyü, dengeyi, miktarı kaçırmayın

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Alt 03-30-2012, 00:43   #162
Kullanıcı Adı
İntifada

4+4+4 Konusunda Akabe Vakfı der ki;

VEKİLLERİMİZİ, DEĞERLERİMİZİ GÖZETMEYE DAVET EDİYORUZ 4+4+4 Eğitim Modelini genel manada olumlu bulmakla birlikte, kanun çalışması esnasında camiamızın görüşleri olarak aşağıdaki noktaların dikkate alınmasını talep ediyoruz:

1. Toplumda büyük bir kesime kolaylık sağlamak ve gençlerimizi zorla eğitim kurumlarına göndermemek için;
İkinci ve üçüncü 4 yılda açık öğretim ve uzaktan eğitim seçeneği olmalıdır.

2. Çocuklarımızın çocukluğunu yaşayabilmesi için zorunlu eğitimi daha erken başlatmak yerine okul öncesi eğitimi yaygınlaştırarak 1+4… şeklinde uygulamak daha uygun olacaktır.

3. Keza, gençlerimizin sınav stresi ve devamsızlık nedeniyle boşa geçirdiği lisenin 4. yılını kaldırıp müfredat için yeterli olan 3 yılda bitirilmesi daha uygun olacaktır. Böylece sistemin 1+4+4+3 şeklinde düzenlenmesi toplumsal gerçekliğimize daha uygun olacaktır.

4. Toplumun değer ve hassasiyetleri ile uluslararası tecrübe ve araştırmaların ortaya koyduğu başarı ilkeleri göz önünde bulundurularak;
İkinci ve üçüncü 4 yılda karma eğitim mecburi tutulmamalıdır.

5. Çocukların ve ailelerin tercihlerine saygı gösterilmeli, isteyen kız öğrencilerin okullarda başörtüsü takması serbest olmalıdır.

6. Kur’an Kursu müfredatı zenginleştirilerek denklik verilmeli, isteyenler fark derslerini vermek şartıyla orta ve lise diploması alabilmelidir.

7.
Yabancı dilde eğitim veren liselerin ayrıcalığı olmamalı, tüm liselerde eğitimde fırsat eşitliği sağlanmalıdır.

8. İlk iki kademede ailenin tercih ettiği dini eğitim müfredatta olmalı, üçüncü kademede ise dini eğitim öğrencinin tercihine bırakılmalı, Kur’an eğitimi seçmeli ders olmalıdır.

9. Tüm kademelerde yabancı dil eğitimi; biri zorunlu, diğeri seçmeli olmak üzere iki dil eğitimi şeklinde olmalıdır. Seçmeli diller arasında Arapça ve Osmanlıca bulunmalıdır.

10. Şekli düzenlemeler yanında müfredatın ve kadronun iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Eğitimin içeriği; çocuk ve gençlerimizi değerlerimiz doğrultusunda hayata hazırlayıcı nitelikte olmalı, bu çerçevede mesela ilköğretimden başlamak üzere lise sonuna kadar medya okuryazarlığı dersleri konmalıdır.

11. 4+4+4 sisteminin ne olduğunu, ne gibi düzenlemeler getirdiğini anlatan bir kitapçık hazırlanarak tüm topluma dağıtılmalı, bu konuda zihinlerdeki istifham ve bilgi kirliliği giderilmelidir.
Kanun teklifi müzakere edilirken dikkate alınması talebiyle arz ederiz.

Alt 10-08-2016, 23:03   #163
Kullanıcı Adı
BlueMoon
Mustafa islamoglu bu forumda ne isi olabilir ? Turkiyede şiiliği yaymaya calisan irana calisan ne iğüdüğü belirsiz bir herif. Hz ademin babası var diyor peygambere salavat getirmek hava atmak diyor !!
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)