AK Gençliğin Buluşma Noktası
İmam Hatip (Ak Parti Forum) İmam Hatip okulları, öğrencileri, dersleri ve diğer paylaşımlar bu bölümde.

Stil
Seçenekler

Alt 01-13-2014, 22:26   #1
Kullanıcı Adı
Ertuğrul ÖZGÜL
Standart İmam Hatip okullarına büyük talep

İmam Hatip okullarına büyük talep

Yeni sistemle birlikte açılan İmam Hatip okullarında öğrenci patlaması yaşandı.

28 Şubat döneminde hedef tahtasına oturtulan ve sayıları her geçen gün azaltılan 'İmam Hatipler' yeniden çıkışa geçti. 12 yıllık zorunlu eğitim sistemiyle tekrar açılan İmam Hatip Ortaokullarında adeta talep patlaması yaşandı.

İmam hatiplerinin orta kısmım geçen yıl 94 bin 467 öğrenci tercih etti. Aynı yıl 369'u imam hatip liseleri bünyesinde, 739'u da müstakil olarak üzere toplam bin 99 imam hatip ortaokulu öğrencilere hizmet verdi. Bu yıl ise imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenci sayısı 240 bine ulaştı. Diğer taraftan yine 28 Şubat döneminde kapatılmayan fakat öğrentisizlikten kapatılma aşamasına gelen imam hatip liselerinde de büyük bir öğrenci patlaması yaşandığı öğrenildi. 2001-2002 eğitim öğretim yılında sayıları 71 bine kadar gerileyen imam hatip lisesi öğrencilerinin 2013-2014 eğitim öğretim yılında 474 bin 135'e çıktığı öğrenildi. Ayrıca yine aynı dönemlerde 458 olan imam hatip lise sayısının ise bugün itibariyle 853'e ulaştığı kaydedildi.

türkiye

Ertuğrul ÖZGÜL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-16-2014, 19:44   #2
Kullanıcı Adı
akbebis
SÜPHANALLAH
akbebis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-10-2023, 00:29   #3
Kullanıcı Adı
Atacann
Lightbulb Medyum Falcı,büyü bozma yöntemi,nazardan korunma,rukye tedavisi,sıkıntı,sinir
TCK 158/1-A dini istismar sebebi ile dolandırıcılık medyum ve falcı ile ilgili olup davacı olunduğunda 3 yıl hapis cezası verilir.

web sitesi,sosyal medya hesabı,banka hesap hareketi,cep telefonu Hts kaydı(whatsapp gibi)

-Cep telefonundan yasin suresini kulaklıkları takıp yüksek sesle dinlememiz gerekir.
-Kurandan bazı sureleri okuyup güçlü bir şekilde kalbimize ve karnımıza üflememiz gerekir.tekrardan sureleri okuyup elimizin içine üfleyip elimizi vücudumuza bastırarak sürmemiz gerekir.

*Zariyat suresi 56.ayet:ben,insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
*Felak suresi:düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden allaha sığınırım.
*Hicr suresi 27.ayet:cinleri,insan gözeneklerinden geçebilen dumansız ateşten yarattık.
*Araf suresi 179.ayet:birçok cin ve insanı cehennem için yarattık.onların gözleri,kulakları ve kalpleri olmasına rağmen kavramaz.işte onlar hayvan gibidir.

#Haşeratların içine cinler girdiği için onları öldürmeden önce uyarmamız gerekir.
Atacann isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-01-2024, 16:17   #4
Kullanıcı Adı
2024biz
Paylaşım için teşekkürler.
2024biz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)