fatih kısaparmak balon baskılı balon Arınç muhalefeti topa tuttu - AK Parti |AKParti Forum |AK Gençlik |Recep Tayyip Erdoğan |AKPARTİ Gençlik Forumu|

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arınç muhalefeti topa tuttu

Necip Fazıl
12-04-2010, 16:30
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç muhalefet kanadından kendisine yönelk yapılan eleştirilere sert çıktı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 3 generalin AYİM'ye yaptığı itirazın kabul edilmemesinin ardından muhalefet partilerin şahsına yönelik yaptığı açıklamalara sert yanıt verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 3 General'in açığa alınması hakkında muhalefete göndermelerde bulundu.

Bülent Arınç'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

Görüyorum ki Sayın Bahçeli de Kılıçdaroğlu da yargıda ki bu iki başlılığı iyi olarak görüyorlar ben yargıda tekliğe inanıyorum mahkemelerin bağımsızlığı bakımından daha olumlu olacağını düşünüyorum. Ben Bahçeli'ye kendisi bakımından partisi bakımından olumlu yaklaşan biriyim bizim adımızı sokaktan geçen biriymiş gibi gösterip tehdit vari konuşarak bizi korkutmaya çalışıyor biz ne toptan korkarız nede tüfekten korkarız. Çünkü Bahçeli Anayasa değişikliklerine karşı çıkmıştır TSK'nın değişmesini istememiştir. Bu Anayasa değişiklikleri içerisinde pozitif ayrımcılıklar vardır ve yargıyla ilgili çok önemli kurumlar vardır ve bunların hepsini karşı çıkan Bahçeli'nin yargıdaki iki başlılığı normal görmesini de doğal karşılamak gerekir. Bütün bunları önümüzdeki dönemde sıklıkla konuşacağız.

CHP GENİŞ VE ZOR BİR ZAMAN İÇERİSİNDE DÜZELİR

Sayın Kılıçdaroğlu'na gelecek olursak bir defa benden halktan nasıl özür dileyeceğimi merak ettiğini söylüyor halktan özür dilememe gerek yok çünkü ben halkıma karşı bir yanlış yapmadım ama bugün Kılıçdaroğlu bu bir yargı süreci ve yargı sürecine saygı duymak gerek diyor. Bununla yetinmiyor öbür Başkan Hamza Çebi'de buna sivil darbedir diyor. Sayın Kılıçdaroğlu sizden önceki genel başkan döneminde Baykal'ın verdiği kanun tekliflerinde Askeri yüksek idaresinin kalktığını belirtmesi açıkça ifade ediyor. Hangi gelenekten geliyorsunuz anayasa değişikliklerine hayır dediniz bunun için mi hayır dediniz buna da kendisi uygun bir zaman da versin ben buna cevap beklemiyorum çünkü CHP'nin ne kadar zor ve geniş bir zamanda değişeceğini biliyorum.

Bugün

orhan gündoğdu
12-04-2010, 16:53
yargıda iki başlılık zaten uygun değil.iki tarafta savcılık ayrı .uygun bir düzenleme ile bu sorun giderilmesi uygun olacağı görüşündeyim.

Kafa Ayarı
12-04-2010, 20:18
Şu ülkede işsizlik yoksulluk eşitlik yolsuzluklar ne durumda Arınç birkere de şunları konuş yahu ne zaman kamera karşısına geçse varsa yoksa ya asker ya muhalefet

unnamed
12-04-2010, 20:21
Şu ülkede işsizlik yoksulluk eşitlik yolsuzluklar ne durumda Arınç birkere de şunları konuş yahu ne zaman kamera karşısına geçse varsa yoksa ya asker ya muhalefet

konuşmayla peynir ekmek gemisi yürümüyor..
biz laf değil icraat yapıyoruz...
yanlış yerdesin...

Kafa Ayarı
12-04-2010, 20:37
Yapamıyorsunuz yanlız, yapamadığınız için sürekli gündem değiştiriyorsunuz

unnamed
12-04-2010, 20:39
Yapamıyorsunuz yanlız, yapamadığınız için sürekli gündem değiştiriyorsunuz

evet yapamıyoruz doğru...
o yüzden dünya krizle uğraşırken bizim ekonomimiz büyüyor..
kişi başına milil gelir artıyor değil mi?
aç adam akıllı bir gazete oku..
bak en son irlandanın haline ne durumda...
cahil cahil konuşuyorsun kendini rezil ediyorsun...

Kafa Ayarı
12-04-2010, 20:43
evet yapamıyoruz doğru...
o yüzden dünya krizle uğraşırken bizim ekonomimiz büyüyor..
kişi başına milil gelir artıyor değil mi?
aç adam akıllı bir gazete oku..
bak en son irlandanın haline ne durumda...
cahil cahil konuşuyorsun kendini rezil ediyorsun...

Yoo sen ben varız burada kime rezil olucam.Bakanlığın düzenlediği gelir beni tatmin etmez.Kişi başına düşen milli gelir artarken yoksullukta artıyor Türkiye büyüdükçe işsizlik artıyor Fabrikalar kapanıyor nasıl işse bu Benim bulunduğum bölgede vatandaşlar tarlalarını satmaya başladı.

unnamed
12-04-2010, 20:46
Yoo sen ben varız burada kime rezil olucam.Bakanlığın düzenlediği gelir beni tatmin etmez.Kişi başına düşen milli gelir artarken yoksullukta artıyor Türkiye büyüdükçe işsizlik artıyor Fabrikalar kapanıyor nasıl işse bu Benim bulunduğum bölgede vatandaşlar tarlalarını satmaya başladı.

yav ezbere konuşma...
fakirlik arttıysa neden araba alımları patladı en basiti?
milletin alım gücü arttı..
boş muhalefet yapma...
adam akıllı bilgi sun bizde ona göre cevap verelim...

Mavera
12-04-2010, 20:50

cünkü o saydikarinda ne zaman istikrar olsa ordu bir muhtira, darbe, gerilimle muhalefette asli, astari olmayan iftiralarla ortami germekten geri kalmiyor..

sadettin al
12-05-2010, 16:22
seviyorum şu bülent arınç ı konuştumu incitmeden lafı gediğine oturtuyor.