fatih kısaparmak balon baskılı balon Turklerin kitaba gereken degeri vermemesini protesto ediyorum! - AK Parti |AKParti Forum |AK Gençlik |Recep Tayyip Erdoğan |AKPARTİ Gençlik Forumu|

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turklerin kitaba gereken degeri vermemesini protesto ediyorum!

Sukut-u Hayal
05-09-2008, 23:20
BİR TÜRK KAÇ KİTABA BEDEL?

Yapılan araştırmalara göre, bir Japon yılda 25, İsveçli 10, Fransız 7 kitap okuyor, Türkiye'de ise..

Türkiye'de ise 6 kişiye bir kitap düşüyor. Araştırmalarda elde edilen bu sonuç, ülkemizde kitap okuma oranının ne kadar düşük olduğunun göstergesidir.

Turklerin kitaba gereken degeri vermemesini protesto ediyorum!

Kafes
05-09-2008, 23:22
Birine odunc kitap versen kaybedip atiyor.. umrunda olmuyor. Kitabi adam yerine koyan yok ;D

Cogu insan gazete okuyor, oysa gazetedekiler bir kac adamin subjektif yorumlari sadece.. Bilginin temeli degil ki.

Bir kitap yazilirken bir cok referans gostermesi lazim, dolayisiyla cok emekle ve yuksek bilgiyle olusturuluyor. Ne kadar fazla kitap okursak o kadar ufkumuz genisler ve kendi yorumlarimizi o kadar guzel yapabiliriz.

Ben protesto etmiyorum, umrumda da degil kim ne yaparsa yapar ;D

tayyipleyiz
05-09-2008, 23:28
Kitaba verilen değer, gerçekten herkesin masaya yatırması gerekli bir konu ... Kendi adına düşünmeli, muhasebesini yapmalı; nedenleri üzerinde kafa yormalı ... Ancak şu da unutulmamalı, kitap ücretleri ... ;)

Başlık çok manidar, tebrik ederim ... +1

ENGİNEER
05-09-2008, 23:28
Acı ama gerçek...

Esra KAÇ
05-09-2008, 23:34
Aslında kitap okumak çok güzel ama insanlarında okumamak için bir sürü bahaneleri var...
Mesela benim bile bu ara bahanelerim çok :)
Kitap hem ruhu dinlendiriyor ,hemde bize neredeyse her konuda yardımcı olabilecek bir uğraş.
Kitap okuma alışkanlığını çok küçük yaşlarda kazandırılması okuma alışkanlığı edinilmesinde çok önemli.

Berika
05-09-2008, 23:35
Önce kitap ücretlerini protesto edelim.Çok okumak istediğim bir kitabın fiyatını sordum 25 ytl dedi yuh yaniiii öğrenci milleti nasıl versin o parayıı..keşke ucuz olsa hep kitap okurdummm.kütüphanelerden alın derseniz orada işe yarar kitap yok yani lafın kısası bu iş para da bitiyor..

yurtdışında da kitaplar pahalı mı :(

Sukut-u Hayal
05-09-2008, 23:38
Önce kitap ücretlerini protesto edelim.Çok okumak istediğim bir kitabın fiyatını sordum 25 ytl dedi yuh yaniiii öğrenci milleti nasıl versin o parayıı..keşke ucuz olsa hep kitap okurdummm.kütüphanelerden alın derseniz orada işe yarar kitap yok yani lafın kısası bu iş para da bitiyor..

Evet, Turkiyedeki fiyatin iki kati.

Berika
05-09-2008, 23:40

o zaman oradakiler zengin :-X otobüs durağında bile kitap okuyolarmış ne güzel ???

Berika
05-09-2008, 23:41

Yeterli bahane değil , okumaya musallat olan bir beden için servis dışı bir sebep , okuma niyeti, beslenme ,alma hiissi ihtiyac haline geldiğinde, sömürecek o kadar veri bulurki :-* :)

yeterli bahane değil biliyorum ben okumaya çalışıyorum bi yerlerden buluyorum ama sizce de pahalı değil mi?ben mi yanlış düşünüyorum..

ENGİNEER
05-09-2008, 23:42
O zaman en iyisi Çin Malı kitap okuyalım...Ucuz mu ucuz kardeşim (:

Aslında eskiden çok kitap okurdumda artık bende yavaşladım ):

Düş Sokağı Sakini
05-09-2008, 23:43
sanırım biri beni protesto ediyor. çokta haklı, okumalıyım. ama okumuyorum

murat kurt
05-09-2008, 23:46
Kütüphaneler çok yeterli bence.Her gün yeni kitaplar geliyor.Ödünç alma bölümlerinde bile..Bence hepsi bahane..Herhangi bir servisin 100 kontörüne ne kadar veriyoruz?Kitaba 20 milyon çok değil.

Berika
05-09-2008, 23:50
[b]Biz ilçede yönetim kurulu olarak 60 tane kitap aldık.Herkes nerdeyse bir kitap parası verdi.Şimdi dönüşümlü olarak okuyoruz.Okumak isteyelim yeter ki .

kütüphaneler yeterli değil bence sadece romanlar var aşk,polisiye ??? orada ben göremiyyorum siyaset kitaplarını falan :o] ya da dinle ilgili kitapları

Sukut-u Hayal
05-09-2008, 23:51

o zaman oradakiler zengin :-X otobüs durağında bile kitap okuyolarmış ne güzel ???

Evet, zenginler cunku cok kitap okuyup kendilerini gelistiriyorlar.
Kendilerini de gelistirdikleri icin iyi yerlere gelip iyi para kazaniyorlar.

Berika
05-09-2008, 23:52

Yeterli bahane değil , okumaya musallat olan bir beden için servis dışı bir sebep , okuma niyeti, beslenme ,alma hiissi ihtiyac haline geldiğinde, sömürecek o kadar veri bulurki :-* :)

yeterli bahane değil biliyorum ben okumaya çalışıyorum bi yerlerden buluyorum ama sizce de pahalı değil mi?ben mi yanlış düşünüyorum..

Fiyat noktasında bir kıyaslama yapamam , benim için hiç bir önemi yok fiyatın , alacaklarımı hesaplar iken vereceklerimi hatırıma getirmem , yalnız okuma kültürü ve bellekteki alanın genişlemesi pahalı kitaplar alarak sağlanacak diye elimizde sağlam bir veri de yok , almak ihtiyac haline geldiğinde , kendine öyle alanlar bulurki , her an her daim her yerde hayatı okursun düstür edinirsin , hayatı ve içindekileri önüne serecek dereceye gelirsin, bazen okudukca ufalırsın , ufaldıkca büyümek için sömürmeye yol alırsın ,sömürdükce haddini bilirsin , haddini bildikce ahenk kazanırsın ama bu silkilasyon için hayati bir önemi var okumanın , lezzet ve ruh bu kulvarda koşmak ile olur bence değer catlarcasına koşmaya sevgilerimle umarım beni yalnış anlamassın :)

yanlış anlamam merak etmeyin :)

Sukut-u Hayal
05-09-2008, 23:53
Arkadaslar, kitabin fiyati sebep olamaz.
Afrikada bile bizden cok kitap okuyorlar.
Afrikada ki insanlar cok mu zengin?

Berika
05-09-2008, 23:54
tamam aradan çekiliyorum okumayanlara soralım niye okumuyosunuz :)

ENGİNEER
05-09-2008, 23:56
Tolga şu anda tek itirafçı sensin...

Hadi söyle bakalım niye okumuyosun (:

Düş Sokağı Sakini
05-09-2008, 23:59
bence bahaneye gerek yok. kitap okunmuyorsa, kişi kitap okumayı sevmiyordur. okumak isteyen her türlü temin edebilir.

bana göre kitap okumak fazlasıyla sıkıcı. canım kolayına sıkılmaz ama kitap okurken epeyce bir sıkılıyor. çoğu teşebbüsümde uyuyorum. dünya üzerinde ki en sıkıcı iş olsa gerek..

Kemalist59
05-10-2008, 00:03
Bana kalırssa bir insan senede 30 roman okumalı en azından.Ben Ayda 6 dan senede 72 en az şeklinde çalışıyorum.6 yıldır.Çokta faydasını gördüm.Hemen her zihniyette kitap okudum.Şu andada Osman Pamukoğlu'nun Ey Vatan kitabını okuyorum.

ENGİNEER
05-10-2008, 00:07
Bir senede 30 kitap roman okumak için PC,TV,ÖSS,ÖYS,KPSS,MEB ve bilimumum zaman gerektiren uğraşlardan vazgeçmek gerek...

Berika
05-10-2008, 00:10
sene de 30 az bile

murat kurt
05-10-2008, 00:10
bence bahaneye gerek yok. kitap okunmuyorsa, kişi kitap okumayı sevmiyordur. okumak isteyen her türlü temin edebilir.

bana göre kitap okumak fazlasıyla sıkıcı. canım kolayına sıkılmaz ama kitap okurken epeyce bir sıkılıyor. çoğu teşebbüsümde uyuyorum. dünya üzerinde ki en sıkıcı iş olsa gerek..

Sen yanlış kitaptan başlamışsın galiba arkadaşım..Sıkıcı kitaplar var tabi..Yani mesela kimisine (kemalist mesela)siyasi kitaplar okumak güzel gelir ama senin tarzın daha çok roman,hikayedir ve siyasi kitaplar sana sıkıcı gelir.Bence Samsunda güzel kitabevleri var bir gez,kapağı ,adı hoşuna giden bir kitabı al veya tavsiye edelim sana..Bak sevdiğin türde ,sürükleyici bir kitap ne kadar hoşuna gidecek..Atakum Yurduna selam...

Kemalist59
05-10-2008, 00:11
Hergün iki saat gündüz okusan ve gece bilgisayar başında okuduğunda iki haftada üç kitap bitirebiliyor insan.Tavsiye ederim.Gerçi kitap okuduğum kadar ders yapsam çok dahga iyi yerlerde olurdum.Bu da gerçek...

Düş Sokağı Sakini
05-10-2008, 00:11
20 yi doldurcam yakında, bu süre içinde okuduğum hikaye kitabı, ilmihal, roman ve herhangi bir çeşit kitabı toplasam 30 etmez. sen 1 senede diyorsun. yapma dostum, profesör falan olmak istemiyorum ben.

Sukut-u Hayal
05-10-2008, 00:13
Bir senede 30 kitap roman okumak için PC,TV,ÖSS,ÖYS,KPSS,MEB ve bilimumum zaman gerektiren uğraşlardan vazgeçmek gerek...

Senede 30 kitap
Ayda 2.5 kitap
haftada 0.625 kitap
gunde 0.089 kitap

Haftada bi saatini bile almaz!
Bunun icin hic biseyden vazgecmeye gerek yok!
Bana sorsan az bile..

Düş Sokağı Sakini

Sen yanlış kitaptan başlamışsın galiba arkadaşım..Sıkıcı kitaplar var tabi..Yani mesela kimisine (kemalist mesela)siyasi kitaplar okumak güzel gelir ama senin tarzın daha çok roman,hikayedir ve siyasi kitaplar sana sıkıcı gelir.Bence Samsunda güzel kitabevleri var bir gez,kapağı ,adı hoşuna giden bir kitabı al veya tavsiye edelim sana..Bak sevdiğin türde ,sürükleyici bir kitap ne kadar hoşuna gidecek..Atakum Yurduna selam...

denemekte fayda var. tavsiye olursa okumayı denerim. ve aleyküm selam

Berika

Senede 30 kitap
Ayda 2.5 kitap
haftada 0.625 kitap
gunde 0.089 kitap

Haftada bi saatini bile almaz!

:)

Kemalist59
05-10-2008, 00:14
Ben son iki yılda 120 den fazla kitap okudm.Prof.da olmadım PİREfösör de kelimelerle uğraşıyom sadece.Ama bilgi sahibi de oldum.Halimden memnunum da....

Düş Sokağı Sakini
05-10-2008, 00:15
ne diyebilirim, okumanın yararı çok tabi inkar etmem bunu ama bana fazla geldi biraz

murat kurt
05-10-2008, 00:16
Ben son iki yılda 120 den fazla kitap okudm.Prof.da olmadım PİREfösör de kelimelerle uğraşıyom sadece.Ama bilgi sahibi de oldum.Halimden memnunum da....

Sol ağırlıklı okuduğun da muhakkak..

Kemalist59
05-10-2008, 00:24
Şöyle diyeyim ben gün olur kitapçıya girer 10 kitap alır onları bitene kadar okurum.Tamamı soldur o aldığımda.Gün olur dini kitaplar gün olur sağ...
Ben solcu değil Kemalistim.Kemalist ve milliyetçi kitapları daha çok okudum.
Ancak her kitap önemlidir.Hangi düşüncede olursa olsun biz her kitaba değer veririz.Vermeliyiz.
Şöyle diyeyim Atilla İlhanın Hangi Atatürk'ünü geçenlerde ikinci defa okudum.Sonra da Taha Akyol'un Ama Hangi Atatürk isimli kitabını okudum.Kıyas yaptım.Ne olursa olsun her türlü kitap okunmaya değerdir.

murat kurt
05-10-2008, 00:31
Şöyle diyeyim ben gün olur kitapçıya girer 10 kitap alır onları bitene kadar okurum.Tamamı soldur o aldığımda.Gün olur dini kitaplar gün olur sağ...
Ben solcu değil Kemalistim.Kemalist ve milliyetçi kitapları daha çok okudum.
Ancak her kitap önemlidir.Hangi düşüncede olursa olsun biz her kitaba değer veririz.Vermeliyiz.
Şöyle diyeyim Atilla İlhanın Hangi Atatürk'ünü geçenlerde ikinci defa okudum.Sonra da Taha Akyol'un Ama Hangi Atatürk isimli kitabını okudum.Kıyas yaptım.Ne olursa olsun her türlü kitap okunmaya değerdir.

Neden kendine Kemalist diyorsun?Ben sana ad versem Atatürkçü derdim.Kemalistlerin önde gelenleri hakkında eminim ki eleştirilerin vardır

Kemalist59
05-10-2008, 00:40
Ben o kemalistlerin öne gelenlerini bizzat bu frumdada eleştirdim.Bugün eski bir kitapta kemalizmlei ilgili sözleri okuyordum.Keşke kitabı şu an dolapta bulabilseydim.Baktım ama göremedim.Bulunca yazarım.Kemalizmi ben ideoloji olarak benimsedim.O inşansların çoğu kemalizmi sömüren insanlar...
Gelelim diğer mesaja Taha Akyol'un kitabının içinde önemli tespitler var hakkı yenemez.Ancak bazı bölümlerinde açıkça söylerim savsatalarda var.Ben dediğiö gibi her görüşe ve o görüşün özellikle kitabına değer veririm.Ben iki kitabıda okumanızı öneririm.

Kemalist59
05-10-2008, 00:55
Bende teşekkür ederim.Kitapta önemli respitler olduğunu inkar etmedim.Kitabı beğendimde.Ancak bazı yerlerde görüşler bana saçma geldi diyeyim.
Hayırlı geceler...

murat kurt
05-10-2008, 01:04
Bende teşekkür ederim.Kitapta önemli respitler olduğunu inkar etmedim.Kitabı beğendimde.Ancak bazı yerlerde görüşler bana saçma geldi diyeyim.
Hayırlı geceler...

İğrenç dedin kemalist daha ne önemli tespiti olabilir ki senin gözünde

Kemalist59
05-10-2008, 10:53
İğrenç demdim saçma dedim tamamı demedim bazı bölümlerinde dedim.Kitap okunmaya değer bir kitaptır.

ethemkara1
05-10-2008, 12:00
polat dizi :D :Dde kitap okusa adınıda çaktırmadan reklam yapsa bütün millet kitap kurdu olur ;D

Müntesip
05-10-2008, 15:58
ne acı öyle degil mi ? bizler şehzadelik zamanında 3 saat uyuyup 8 saat kitap okuyan,mısır seferinde okuyacagı kitapları eşşeklere yükletip yanında götüren insanların torunlarıyız öyle degil mi ? ama bugün kalkmış vaktimiz yok diye bahaneler üretiyoruz,evet kitap fiyatları cok yüksek ama burada yorumlar yazabildigimize göre internetimiz var.kitap okumaktan amaç gözlerimizin dinlenmesi degil bilgilenmek olsa gerek bunu da internet'te pekala yapabilirz diye düşünüyorum

taya
05-20-2008, 20:36
ne acı öyle degil mi ? bizler şehzadelik zamanında 3 saat uyuyup 8 saat kitap okuyan,mısır seferinde okuyacagı kitapları eşşeklere yükletip yanında götüren insanların torunlarıyız öyle degil mi ? ama bugün kalkmış vaktimiz yok diye bahaneler üretiyoruz,evet kitap fiyatları cok yüksek ama burada yorumlar yazabildigimize göre internetimiz var.kitap okumaktan amaç gözlerimizin dinlenmesi degil bilgilenmek olsa gerek bunu da internet'te pekala yapabilirz diye düşünüyorum

:-* :-* :-*

maviinsan
05-20-2008, 23:07
geçen sene 30'a yakın kitap okumuştum.Ama bu sene öss var 10 tane bile okuyamadım :'(