fatih kısaparmak balon baskılı balon Üzmez 30 Kişilik Koğuşta Kalıyor! - AK Parti |AKParti Forum |AK Gençlik |Recep Tayyip Erdoğan |AKPARTİ Gençlik Forumu|

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üzmez 30 Kişilik Koğuşta Kalıyor!

Üç mevsim
05-01-2008, 03:42
Hüseyin Üzmez'in Bacanağı Konuştu
Hüseyin Üzmez’in bacanağı Suat Şişman, "taciz-tecavüz" olayıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Vatan Gazetesi'ne konuşan bacanağın o sözleri...
http://www.hizliresim.com/2008/5/1/257.jpg

14 yaşındaki B.Ç'ye taciz iddiasıyla gözaltına alınan Hüseyin Üzmez'in eşi Ayşe Üzmez, Cuma gününden bu yana Bursa'da ablasının evinde kalıyor ama gazetecilerle görüşmüyor.

Hüseyin Üzmez'in bacanağı Suat Şişman ise Vatan Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o röportaj:

Taciz olayına ne diyorsunuz?
- Böyle bir şey kesinlikle yok. Hüseyin Bey masum. O adama tuzak kuruldu.

B.Ç ve annesini neden Mudanya'daki eve götürmüş?
- Hüseyin Bey ile Hanımı Ayşe görüştü. Ona anlattığına göre; bu aile fakir, gariban. Onlara bir sitede kapıcılık işi bulmuş. Kadını götürmüş sitenin yöneticisiyle görüştürmüş. Adam, 'Tamam, 2 ay sonra gelsin işe başlasınlar' demiş. Onları yolcu etmek için Mudanya merkeze indiklerinde polis gözaltına almış.

Bankamatik kartı niye çocuğun annesi L.Ç'nin üzerinden çıktı?
- Aile gariban, ceplerinde parası yok. Kadının İnegöl'e dönecek parası yok. O yüzden Hüseyin Bey, 'Al kızım benim banka kartımı. Sen git para çek' diyor.

Ama Hüseyin Üzmez, çocuk ve babanın şikayeti üzerine gözaltına alınmadı mı?
- Hayır öyle bir şey yok. Ben çocuğun babası Bekir Ç. İle Pazar günü yüz yüze görüştüm. Adam “Kesinlikle ne ben ne de kızım şikayetçi olmadım” dedi. Teyzesi de kızla yurtta görüşmüş. B.Ç teyzesine 'Hüseyin Amca'nın bana karşı herhangi bir kötülüğü olmadı' demiş.

İfadelerinde tacizi açıkça anlatıyorlar. O zaman ifadeleri de mi yalan?
- Valla kimin şikayet ettiği, o ifadelerin nasıl olduğunu kimse bilmiyor. Yani ortada bir ihbarcı var ama o ne çocuk ne de babası değil. Kim olduğunu biz de bilmiyoruz.

Ayşe Üzmez eşiyle ne zaman görüştü?
- Dün ziyaret etti. Hüseyin Bey, 'Hücrede kalmıyorum. O nereden çıktı. 30 kişilik koğuşta kalıyorum' demiş.

Ayşe Hanım'ın, eşine karşı tavrı nasıl?
- 'Ben eşime güveniyorum. Sonuna kadar arkasındayım' diyor.

(Vatan - tevhidhaber)