AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı ve T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölümü,resimler bilgiler ve paylaşımlar.

Stil
Seçenekler

Alt 01-17-2014, 18:22   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Erdoğan'dan Dostmodern Darbecilere Sert Tepki: Müslüman Müslümana Tuzak Kurmaz
Başbakan, İHL'nin 100. kuruluş yıldönümünde konuştu

İmam hatip liselerinin 100. kuruluş yıldönümü için İstanbul'da tören düzenlendi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

100 yıl boyunca hizmet yapmış, yemeyip yediren giymeyip giydiren hayırseverleri minnetle yâd ediyorum.

Bildiğiniz gibi biz beddularla gelmedik, dualarlar geldik. Yolumuza da böyle devam edeceğiz. İmam hatip okullarını tekrar açan merhum Adnan Menderes'e, onun Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri'ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

''CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Ben inanıyorum ki imam hatip okulları için ter döken, emek sarf edenlerin amel defterleri hiç kapanmadı ve kapanmayacak.

Üniversitelerde başörtüsü zulmünün son bulması için gönülden mücadele veren yol arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum.

İmam hatipler üzerindeki kara bulutları dağıtan TBMM'ye, hükümetimize ve sayın Cumhurbaşkanı'na şükranlarımı ifade ediyorum.

Biz beddualarla gelmedik, dualarla geldik. Yolumuza böyle devam edeceğiz. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. 2011 yılındaki düzenlemeyle katsayı zulmüne son veren yol arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

''ZULME UĞRADIK, SABRETTİK''

Biliyorum çok zulme uğradınız ama sabrettiniz. Hiçbir zaman üzüntüye kapılmadık, merhametlilerin en merhametlisinden ümidimizi kesmedik, kaderin üstünde mutlaka bir kader vardır dedik. Direndik mücadele ettik, hiçbir şey yapamadığımız zamanlarda seccademize sığındık. Biz; sabırsızlardan, tahammülsüzlerden, bütün tahriklere rağmen eline silah alanlardan, şiddeti çözüm yolu olarak görenlerden olmadık.

''SİNSİ VİRÜS GİBİ BÜNYEYİ SARANLARDAN OLMADIK''

Yerin altını işgal edenlerden, sinsi bir virüs gibi bünyeyi saranlardan olmadık. Milletimizle bağımızı, milletimizle irtibatımızı hiçbir zaman koparmadık. Üstad Necip Fazıl diyor ya, ''Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya...'' Bu şiirden öz ve vatan kelimelerini vurgulayacağız. Biz bu vatanın evladı, biz bu ecdadın aziz şehiderinin torunlarıyız. 76 milyon, bu ülkenin insanıyız. Bu vatan bizim vatan, bu toprak bizim toprak, bu bayrak bizim bayramığımızdır. Kendi vatanında şiddete tevessül edenlerden asla olmadık, asla olamayız. Biz kendi vatanında siyaset yolları varken, yerin altını, takiyyeyi, kisveleri tercih edenlerden olmadık olmayacağız.

Bizim mücadelemiz milletin değerlerini yüceltme, milleti kutsallaştırma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz Yeni Türkiye, Büyük Türkiye mücadelesidir. Haklı olduğumuz bir mücadelede şiddeti tercih edemeyiz. Gayrı meşru yollara tevessül edip haktan kopamayız. Şahsi hırsları, iktidar hırslarını benimseyip sırat-ı müstakimden sapamayız. Amaca uluşmak için her yöntemi mubah göremeyiz. Bize gelen emir son derece açıktır: ''Emrolunduğun gibi dosdoğru ol''

''MİLLETİN ÖZ DEĞERLERİNDEN UZAKLAŞMAYACAĞIZ''

Ancak doğru olursan, ancak dik durursan kazanırsın. Kalıba göre şekil alan; ilke, ahlâk, edeb tanımayan hiçbir mücadele başarı sağlayamaz; menzile ulaşamaz. İşte biz böyle bir mücadelenin, böyle bir mücadele geleneğinin içinden geliyoruz. Şunu unutmayın: Hak mücadelesini millet mücadelesini Yeni Türkiye mücadelesini böyle ilkeli bir zeminde veriyoruz. Milletin öz değerlerinden asla uzaklaşmayacağız. Endülüs Sarayları'nda bir hüküm dikkat çeker: 'Allah'tan başka zafer sahibi yoktur.''

''MÜSLÜMAN MÜSLÜMANA TUZAK KURMAZ''

Müslüman Müslümana tuzak kuramaz; bırakın Müslümana tuzak kurmasını, başka insanlara da tuzak kuramaz. Biz Allah'tan başka mabud tanımıyoruz. Faniler bize mabud olamaz.. Bizler özellikle Müslümanlar olarak ubudiyyet anlayışımızı gözden geçirmek zorundayız. Biz Allah'tan başka mabud tanımıyoruz, bunu bileceğiz. Faniler bize mabud olamaz. Bileceğiz ki bu insan kul mudur bunun da yanlışları vardır. Cumhurbaşkanı'nın da hatası vardır, Tayyip Erdoğan'ın da hatası vardır, Meclis Başkanı'nın da hatası vardır. Hiç kimse hatasız değildir. O yüzden kendimizi hesaba çekmeye mecburuz. Unutmayın ki bir hesap günü var o gün hesaba çekileceğiz.

Biz, milletin hakkına göz dikenlere taviz vermeyiz. Biz, harama el uzatmadık, uzatılmasına da müsaade etmeyiz. Sevgili muhterem hocamız Bekir Topaloğlu'nun bir hatırası var ki anlamlı: ''1955 yılında İstanbul imam hatip okulu Vefa'da ahşap bir binada hizmet veriyordu. Ben orda kursa gittim. Bir gün matematik hocası Rasim Hoca öğrencileri topluyor. Bize teşekkür ediyor. Bahçeye sarkan meyve ağaçlarına günlerce el sürmediniz. Bir tanesini bile koparmadınız. Sizi bunun için tebrik ediyoruz diyor. Bu gururu ömrümün sonuna kadar taşıyacağım."

''EVLATLARIMDAN BİR TANESİ YOLSUZLUĞA KARIŞSIN YANIMDA TUTMAM''

''4 çocuğum da İmam hatipte okudu elhamdülillah. Ben onlardan razıyım, Rabbim de razı olsun inşaallah. Son zamanlarda evlatlarımla ilgili olarak ana muhalefetin yaptığı çamur atma propagandaları... Şunu çok açık net söylüyorum: Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın bir saniye yanımda tutmam, evlatlıktan reddederim. Bu kadar açık söylüyorum. Kalkıp evlatlarımın sosyal faaliyetleri üzerinden, kendileri ile alâkası olmayan ama kalkıp da mensubu oldukları vakıflarla ilgili çalışmadan rahatsız olan bu ana muhalefet lideri aynaya baksın aynaya. Bunların geçmişi karanlık. Bunların genel müdürlük yaptığı zamanlarda millet gidecek hastane bulamıyordu. Şimdi gerçekler ortada.

Burada bir şeyi vurgulamak istiyorum. Yolsuzluk konusunda ortaya atılan iftira çamuruna karşı rakam vereceğim. Cumhuriyet Tarihi'nde milli gelir 230 milyar dolardı. Biz, 800 milyar doların üzerine çıkardık. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunları gerçekleştirebilir mi? IMF'ye 23.5 milyar dolarlık borcu sıfırladık. Yolsuzluk yapan iktidar bunu yapabilir mi? Merkez Bankamızın döviz rezervi 130 milyar doları yakaladı.

''BAŞINIZI ÖNE EĞMEYECEKSİNİZ''

İlim Yayma Cemiyeti'ndeki arkadaşlarımız, örgüt kuralım demediler, paralel yapı kuralım demediler, istediğimiz hükümeti düşürelim demediler, ananas cumhuriyeti kuralım demediler. Onların bir tek derdi vardı. İsimsiz bir kahraman olarak geldiler, vakarla terk-i diyar ettiler. Başkaları için çalışanlardan değil, ülkesi için mücadele edenlerden olacağız. 76 milyonu bir ve beraber göreceğiz. Yaradılanı Yaradandan ötürü seveceğiz.

100 yıl, örnek bir neslin onurlu mücadelesiyle geçti. Bu onurlu mücadeleyi kararlılıkla ve sorumlulukla sürdüreceğiz. Ne olursa olsun üzülmeyeceksiniz, başınızı öne eğmeyeceksiniz. Hak bildiğiniz yoldan hiç şaşmadan, sapmadan yürüyecek, ilerleyeceksiniz. Her kışın baharı vardır, her gecenin sabahı vardır. Firavunları zillete mahkûm eden, sabredeni mutlaka zafere ulaştıran bir irade vardır.

Kaynak

En Son Haber 17.01.2014

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-17-2014, 18:30   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
Alt 01-17-2014, 23:38   #3
Kullanıcı Adı
HaArP
Toparlayıcı sözler, aynı zamanda siyaseten başarılı, bir okadar da ilgili yerlere verilen mesajların doğru tabana oturtulması söz konusu lakin İslami Fıkıh açısından çok sakıncalı sözlerde mevcut...! Birde şu ''Büyük Türkiye'' algısını çözebilsek...! Siyaseten konuşulan sözler arasına Müslüman ve İslam kelimeleri girmesinden ne kadar rahatsız oluyorum aciz bir müslüman olarak...! Bu kelimelerin karşılığı olan kavramlar yerine siyasal düzen girince samimiyet bile olsa hakkaniyet esası devre dışı kalabiliyor...!
HaArP isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-18-2014, 00:10   #4
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
HaArP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Toparlayıcı sözler, aynı zamanda siyaseten başarılı, bir okadar da ilgili yerlere verilen mesajların doğru tabana oturtulması söz konusu lakin İslami Fıkıh açısından çok sakıncalı sözlerde mevcut...! Birde şu ''Büyük Türkiye'' algısını çözebilsek...! Siyaseten konuşulan sözler arasına Müslüman ve İslam kelimeleri girmesinden ne kadar rahatsız oluyorum aciz bir müslüman olarak...! Bu kelimelerin karşılığı olan kavramlar yerine siyasal düzen girince samimiyet bile olsa hakkaniyet esası devre dışı kalabiliyor...!
Büyük Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Türkiye'nin tarihinde özellikle Osmanlı Devleti ve Selçuklu Devleti gibi yeniden büyük bir devlet olması idealidir. Daha önce rahmetli Necmettin Erbakan da pek çok kez, yeniden Büyük Türkiye diyerek bu ideale ulaşmayı hedeflediklerini dile getirmiştir.

Yıllar, on yıllar boyunca bir ideal olarak dilden dile söylene gelen Büyük Türkiye ideali, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Sembol Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından kuvveden fiile çıkartılmıştır. Türkiye, Allah nasip ederse önümüzdeki 10 yılda bugüne göre çok daha güçlenerek ve çok daha zenginleşerek, tarihinde olduğu gibi yeniden büyük bir devlet olacak ve Büyük Türkiye olarak yoluna devam edecektir inşaallah.
Alt 01-18-2014, 00:40   #5
Kullanıcı Adı
HaArP
Alıntı:
Cihannur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Büyük Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Türkiye'nin tarihinde özellikle Osmanlı Devleti ve Selçuklu Devleti gibi yeniden büyük bir devlet olması idealidir. Daha önce rahmetli Necmettin Erbakan da pek çok kez, yeniden Büyük Türkiye diyerek bu ideale ulaşmayı hedeflediklerini dile getirmiştir.

Yıllar, on yıllar boyunca bir ideal olarak dilden dile söylene gelen Büyük Türkiye ideali, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Sembol Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından kuvveden fiile çıkartılmıştır. Türkiye, Allah nasip ederse önümüzdeki 10 yılda bugüne göre çok daha güçlenerek ve çok daha zenginleşerek, tarihinde olduğu gibi yeniden büyük bir devlet olacak ve Büyük Türkiye olarak yoluna devam edecektir inşaallah.
Kalemine sağlık kardeşim zahmet edip yazmışsın... Kastım Algı üzerine idi... Müslümanların Amaçları, nihai hedefleri yeryüzünün genişliğine ve düşmanın çetinliğine rağmen farklılık arz etmektedir... Bu itibarla Osmanlı, Selçuklu gibi bir kavramdan bahsedilmek için ''O ruha'' tekrar gelebilmektir... Oda Ülkeye hizmet değil İslam ve Müslümanlara hizmet gayri muslimlere hak ettiğini vermekle ve dünyaya nizamı İslam ile verebilmekle mükelleftir... ''Algı'' diye bahsettiğim alanın izahını ancak İslam ve Fıkhı ile açıklanabilirse daha sağlam bir tahlil olur çünkü Küresel ve Evrensel kavramlar üzerinden okumak hatta siyaseten cümleler ve beklentileri ifade etmek Allahualem Deccalin Yalancı Cennet'ine kanmamak açısından önemli bir durum tespiti yapmak icab eder...
Alt 01-18-2014, 01:57   #6
Kullanıcı Adı
Fihi Ma-Fih
Müslüman bir yerden bir defa ısırılır.
Başka ısırılmaz.Bir daha bunuda yapamayacaklar.
Fihi Ma-Fih isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-18-2014, 02:41   #7
Kullanıcı Adı
BeldeiTAYYIBe
Alıntı:
HaArP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kalemine sağlık kardeşim zahmet edip yazmışsın... Kastım Algı üzerine idi... Müslümanların Amaçları, nihai hedefleri yeryüzünün genişliğine ve düşmanın çetinliğine rağmen farklılık arz etmektedir... Bu itibarla Osmanlı, Selçuklu gibi bir kavramdan bahsedilmek için ''O ruha'' tekrar gelebilmektir... Oda Ülkeye hizmet değil İslam ve Müslümanlara hizmet gayri muslimlere hak ettiğini vermekle ve dünyaya nizamı İslam ile verebilmekle mükelleftir... ''Algı'' diye bahsettiğim alanın izahını ancak İslam ve Fıkhı ile açıklanabilirse daha sağlam bir tahlil olur çünkü Küresel ve Evrensel kavramlar üzerinden okumak hatta siyaseten cümleler ve beklentileri ifade etmek Allahualem Deccalin Yalancı Cennet'ine kanmamak açısından önemli bir durum tespiti yapmak icab eder...
Üstadim, büyük Türkiye söylemi genel bir kavram ve haliylede izafe bir ifadeden ibarettir.
Güclü bir Türkiye sizin ifade ettiginiz sekliyle olusmasi arzulanan bir vatanin ancak bir basamagi mesabesindedir... hedefteki yüksek basamaklarla erisilir.

O ruh'u yakalayabilmektir zaten bütün mesele.
Hani " nasilsaniz öyle idare edilirsiniz" kaidesince, toplumun manevi hissiyata egilimi arttikca basamaklari cikmaya baslayacagiz ins.
BeldeiTAYYIBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-18-2014, 22:57   #8
Kullanıcı Adı
HaArP
Alıntı:
BeldeiTAYYIBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Üstadim, büyük Türkiye söylemi genel bir kavram ve haliylede izafe bir ifadeden ibarettir.
Güclü bir Türkiye sizin ifade ettiginiz sekliyle olusmasi arzulanan bir vatanin ancak bir basamagi mesabesindedir... hedefteki yüksek basamaklarla erisilir.

O ruh'u yakalayabilmektir zaten bütün mesele.
Hani " nasilsaniz öyle idare edilirsiniz" kaidesince, toplumun manevi hissiyata egilimi arttikca basamaklari cikmaya baslayacagiz ins.
İnşaAllah kardeşim... İnşaAllah...
Alt 01-21-2014, 18:08   #9
Kullanıcı Adı
Kafkas Kartali
Delikanlım, işaret aldığın gün atandan
Yürüyeceksin... Millet yürüyecek arkandan !
Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan ....
Kafkas Kartali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-20-2014, 21:10   #10
Kullanıcı Adı
akkarabuklu78
Sen Yardım Et Ya Rab!

1071'de de biz vardık 1453'de de . Bunları Kaldıramayanlar....

O zamandan beri var ...

Osmanlı İmparatorluğu dönemindede vardı bu paralel yapı şu andada var .Devletimiz yalnız olmadıkça birşey olmaz alimallah!
akkarabuklu78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)