AK Gençliğin Buluşma Noktası
Beyin Fırtınası Beyin Fırtınası yapıyoruz... Herkes içeri.

Anketimiz: engüzel beyin harmanı yazısı kimin?
sidre 2 10.53%
hurrem 1 5.26%
nazende 1 5.26%
bayonet 6 31.58%
parabol 5 26.32%
toprak44 0 0%
tua68 1 5.26%
dildade 1 5.26%
black metal 2 10.53%
Katılımcı sayısı: 19. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Stil
Seçenekler

Alt 11-01-2007, 16:51   #1
Kullanıcı Adı
sedef
Standart ne kadar düşünebiliyoruz?(yarışma)
sidre

Bugün seni verdik toprağa yığınla insan vardı baş ucunda yaklaşmak istemedim bir an doysunlar sana diye nasilsa sen hep benim yanımdasın bırakamazsın beni ayrılamazsın benden canım biliyormusun şimdi üzererimde bana aldıgın o kan kırmızı şalın var kokluyup ona sarılıyorum bana cok yakıstırırdın kırmızıyı bılıyormusun askım bugun kırmızı salım tam kan rengı üzerine papatyalardan desenler yaptım yeseremeselerde sönmesinler diye yakında papatyaların yanına birde çardak işleyecegimm sonrada sen ve ben olacagız o çardagın altında gülecegiz hainlere umutlarını kıracagız ogretecegız onlara şehitliğin son degil baslangıc olacagını

hurrem
Serin bir yaz akşamıydı..Oturuyordun o sessiz çardakda.Üzerinde kırmızı şalın dalmıştın uzaklara.O an yanında olmayı öyle çok istedim ki,gelip yanına yılların özlemini gidermeyi,sımsıkı sarılıp af dilemeyi..Ama olmadı işte gelemedim yanına.Ellerimde o çok sevdiğin papatyalar geri döndüm.Bir gün karşına çıkmaya cesaretim olursa ayaklarına kapanıp haykıracağım herşeyi sevgilim,herşeyi..

nazende
Artık bu kasabayı terk ediyorum ve hatıramın kalmasını dilediğim üç kişi var,papatyaları biricik anneme,üzümleri toplayıp küçüklüğümde beni çok seven torunu yerine koyan perihan teyzeye götürürdüm, çardağımızda vedalaşırken en çok bana ait olan şahsi eşyamı kırmızı şalımı beni hiç unutmaması için ona armağan ederdim....

bayonet
soguk bir kış aksamında askerler carpısıyor savas alanında bir ana kuzusu şehit olmus bütün papatyalar aglıyor kırlarda cardak gibi mehmetimin üstünde tabut tabutun üstünde kırmızı şal.papatyalar feryat ediyor ay yıldızı olusturuyor.şal diyor mehmetim üzülme seni türk bayragı hep sıcak tutacak....

parabol
ıcım acıyor gecmısı dusununce..zaman nede cok seyı degıstırmıs hayatımızda...bır zamanlar askımızın tek sahıdı olan o yemyesıl cardak bıle kusmus sankı ayrılıgımıza..hatırlıyormusun orada soyledıgımız sarkıları omzuna yaslanıp kurdugumuz hayallerı... o salkımlar yok artık..sımdı cırılcıplak o cardak..usuyormu acaba....ben usuyorum sensız gecelerde...
kurumus papatyaları buldum o sandıgın ıcınde hanı senın basıma tac yaptıgın.. ben senle dalga gecmıstım cok turk fılmı ızlıyorsun dıye..o fılmler gercek olmustu ıste...asla olamaz dedıgım o fılmler gercek olmustu hemde en acılı sahnesıyle...
aman tanrım o kırmızı sal..gunlerce aradıgım kaybettım dıye hıc durmadan agladıgım...hanı senın benı yenısını alırız dıye tesellı ettıgın..ama olamazdıkı hıc bır kırmızı sal onun gıbı...onu sen ılk bulusmamızda vermıstın bana..usuyorum demıstımde gıdıp annenın şalını calmıstın bana..hatırlıyormusun…o capcanlı kırmızı şal..rengı solmus sımdı oda kusmus ayrılıgımıza…
bırakmam demıstın… ama bıraktın ıste hanı hep yanımda olacaktın hanı soz vermıstın…yoksun…madem oyle ben gelırım senın yanına...

sımdı omzumda o soluk renklı kırmızı sal senın yanına gelıyorum…ucurumun ucundayım…tut benı sevgılım sana gelıyorum….

Toprak44
ılık bir rüzgar eşliğinde oturdum çardağımıza çardağımız diyorum ama artık sadece anılarımızla oturuyorum.. bilmem hatırlarmısın ilk tanıştığımızda beni buraya getirmiştin yerde papatya yaprakları vardı bunların neden yerde olduğunu sorduğumda yanakların al al olmuştu benim yanıma gelmeden hergün papatya falıa bakıp seviyor sevmiyorr yapmışsın en sonunda seviyor çıkmışta yanıma gelipbeni muhteşem bir insana aşık olmamı sağlamıştın burda kendimi yalnız hisstmiyorum .. ;sen ölmedin çünkü şehitler ölmez diyolar senin üstünde yüce bayrağım benim üstümde ise kırmızı bir şal var artıık..

tua68
Bugün Anneler günü;
Sabah erkenden kalktım anneme en sevdiği çiçek olan papatyalar aldım.. Yoldan geçerken vitrinde gördüğü kırmızı şalıda alıp paket yaptırdım...
Daha sonra eve gidip ona çardakta çok güzel bir sabah kahvaltısı hazırladım..
Canım annem sen herşeyin en iyisine layıksın..Seni çok seviyorum..

dildade
bütün gün canım sıkıldı durdu kıyafetlerimi bile değiştirmedim üstümde annemin aldığı beyaz papatyalı pijamalarımla bahçeye çıktım aklımda çardağın altında kitap okumak vardı ama yağmur başladı üzüldüm desem yalan olur çünkü yağmura hasretiz zaten hemen içeriye koşup bütün yaz uğraşıp ördüğüm kırmızı şalımı aldım döndüm çardağın altına oturdum yağmur yağdı sırılsıklam oldum yağmurla birlikte ben de ağladım yağmur yağdı ve rahatladım

black metal
karanlıkta siluetin çardakta salınıyor
kırmızı şal narin omuzlarını süslüyor
hançer gibiydi "ayrılmalıyız artık" cümLesi
iki dudağının arasında sıkıştı vuslat müjdesi
soğuk toprak soğuk bedenimi üşütüyor
yüzümde kanlı papatyaların gölgeleri
öLdüm

sedef isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-01-2007, 17:14   #2
Kullanıcı Adı
HOGE_MERA
Görevimi yaptım, hayırlı olsun.

Katılan bütün arkadaşlara başarılar..
HOGE_MERA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2007, 17:40   #3
Kullanıcı Adı
sedef
bakalım kimin harmanı 1. seçilecek sizin adınızada heyecanlandım şimdi ;)
Alt 11-01-2007, 17:44   #4
Kullanıcı Adı
parabol
bende heycanlandım valla :D
parabol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2007, 18:40   #5
Kullanıcı Adı
sidre
iyi olan kazansın :P heycan yaptım şimdi ben
sidre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2007, 19:56   #6
Kullanıcı Adı
bayonet
bende heyecenlandım ama benim yazım bitişik olmus ben bile sonradan farkettim ilk basta göremedim
bayonet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2007, 16:35   #7
Kullanıcı Adı
parabol
pek talep olmadı sanırım baksanıza kımse gelmıyor....bızde o kadar heyecan yapmıstık :D
parabol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2007, 20:54   #8
Kullanıcı Adı
sedef
benim beyin harmanı üyelerim :D siz üzülmeyin hemen bir el atıyorum duruma buranın ilgi görmesi ve sizin mutlu olmanız için sferberlik başlatıyorum ilk olarak anketimizin süresini uzattım ;)
buyrun arkadaşlar herkes okuyup oyunu kullansın fırtınalarımı üzmeyin onlar hepimizin fırtınaları :D
Alt 11-02-2007, 21:06   #9
Kullanıcı Adı
sedef
ankette oy kullanamayan varsa bana bildirsin lütfen :
Alt 11-02-2007, 21:41   #10
Kullanıcı Adı
ak_mavish
oyumu kullandım vatana millete hayırlı uğurlu olsun

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)