AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Gençler/Gençlik Meydanı Ak Gençliğin saygılı ve seviyeli tartışma bölümü.

Stil
Seçenekler

Alt 02-04-2010, 17:28   #1
Kullanıcı Adı
SSS
Standart Sürüden Ayrılan Sürmeli Koyun ( A.Şener )
Çok güzel eski türküler vardı. Çoğu şimdilerde pek söylenmiyor.
İşte bir tanesi:‘’
Daracık sokakları duman bürüdü
Külhanbeyleri de yollarıma yürüdü
Benim yarim küçücüktü büyüdü
'' Sürüden ayrılan sürmeli koyun
Yataklar yaptırdım gel yarim soyun ‘’
Bu türkü, Abdüllatif Şener’in kurucusu olduğu partisinden ayrılıp yeni bir parti kurması dolayısıyla aklıma geldi. Yani konumuz bu türkü değil. Ama başlamışken türkünün tamamını yazayım da, melodisi de çok güzel olan bu türkünün hiç olmazsa sözleri genç insanlar tarafından bilinsin.ım

Yüksek minareden attım ben bir taş
Ne anam var, ne babam var, ne kardaş
Keskin bıçak olsun bana arkadaş
Sürüden ayrılan sürmeli koyun
Yataklar yaptırdım gel yarim soyun

Yüksek minareden attım kendimi
Türlü çiçeklerde buldum ben beni
Çok aradım bulamadım dengimi
Sürüden ayrılan sürmeli koyun
Yataklar yaptırdım gel yarim soyun ‘’

Efendim, şimdi gelelim asıl konumuza. Bu türkünün konumuzla bağlantısına.
‘’ Sürüden ayrılan sürmeli koyun ‘’ mısraı ile başlayan türkünün nakaratı. ‘’ Sürmeli koyun ‘’ deyimi halkımız dilinde çok güzel sürmeli gözleri olan seçkin koyun anlamında kullanılır. Sürmeli koyun ne kadar da güzel olsa sürü içindeyken bir değerdir. Güzelliği seçkinliği sürü içindeyken daha bir anlamlıdır. Çünkü sürü içindeyken diğer koyunlarla karşılaştırılıp, güzelliği meydana çıkar, belirginleşir.
Sayın Abdüllatif Şener, bir değerdi. Veya öyle bir görüntü vermişti.Değeri kurucusu olduğu parti içinde meydana çıkmıştı. Şİmdi de sürüsünden yani partisinden ayrılmıştır.
Abdüllatif Şener’e partisinde de büyük değer verilmiştir.
Devlet Bakanı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevleri verilmiştir.
Ve Genel Başkanlıktan sonra ikinci adamlık pozisyonunda iken yani önemli bir mevkide iken sürüyü terk etmiştir.
İşte bu şekilde mensubu olduğu toplumundan ayrılmaları halkımız
sevmez.
Gözde iken gözden düşer
Zirvede iken yere düşer ve bir daha kalkamaz.
Siyasi hayatımızda örnekleri çoktur:
Murat Karayalçın, Yaşar Okuyan ve Hasan Celal partilerinden ayrılmış ve parti kurmuşlardır.
Başka ?
İbrahim Yaşar Dedelek, bir partide Genel Başkan Yardımcısı iken istifa etmiş, ertesi gün bir başka siyasi partiden Genel Başkan Yardımcısı olarak siyaset hayatına devam etmiştir.
Bu isimlerin şimdi partilerinin ve kendilerinin halkın gözünde yerleri bellidir.

Yani halkımız sürüden ayrılanları sevmez ve türküleştirir.
‘’ Sürüden ayrılan sürmeli koyun ‘’

Konu SSS tarafından (02-04-2010 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Düzeltme
SSS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-04-2010, 17:29   #2
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Siyasi meftaları kale bile almaya gerek yok...
ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-04-2010, 18:27   #3
Kullanıcı Adı
hipermuhafazakar
Şener bizim için ve çokları için değersiz olabilir ama bu adam Türkiyedeki derin karanlık güçlerin 2. SÜLEYMAN DEMİREL'İDİR !!! Buna şüpheniz olmasın..
hipermuhafazakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-05-2010, 00:43   #4
Kullanıcı Adı
SSS
Hiper muhafazakar'dan alıntı:

Rütbesi
Üye Resmi

Üye No4291
Bilgiler Üyelik Tarihi: 28-02-2008
İkâmet: İstanbul / Fatih
Teşkilat: Bağımsız

Beğeni Tablosu Beğeni Gücü : 20
Beğeni Puanı : 3449
Beğeni Seviyesi :

hipermuhafazkar'dan alıntı

Şener bizim için ve çokları için değersiz olabilir ama bu adam Türkiyedeki derin karanlık güçlerin 2. SÜLEYMAN DEMİREL'İDİR !!! Buna şüpheniz olmasın..

Güzel bir tesbit
arkadaşım.
Selam ve saygılar

Konu SSS tarafından (02-05-2010 Saat 02:47 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Düzeltme
Alt 02-05-2010, 02:24   #5
Kullanıcı Adı
merve
Ben çok seviyorum kendisi hala niye gittiğini anlamış değilim ama sürüden ayrılanlar hep yalnız kalırlar zaten. Bu sadece siyasette değil her konuda böyledir. Ayrıca bazen bir kaç parça biraraya geldiğinde anlamlı bir bütün olur Şener Erdoğan Gül hep beraber anlamlı bir bütündüler Şenerin tek başına bir manası yok..
merve isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-05-2010, 02:42   #6
Kullanıcı Adı
SSS
merve'den alıntı:

Ben çok seviyorum kendisi hala niye gittiğini anlamış değilim ama sürüden ayrılanlar hep yalnız kalırlar zaten. Bu sadece siyasette değil her konuda böyledir. Ayrıca bazen bir kaç parça biraraya geldiğinde anlamlı bir bütün olur Şener Erdoğan Gül hep beraber anlamlı bir bütündüler Şenerin tek başına bir manası yok..

Neden ayrılıyor ?
İhanet duygusu ve siyasi hırs.
Selam ve saygılar
Alt 02-05-2010, 02:52   #7
Kullanıcı Adı
rizzelli
her zaman sırtını sıvazlayacak büyük medya impartorluğuna güvenerek aykırı adımlar attı..küstüm,ihanet içindeler,beni dinlemediler dedi dedi dedi..gündemi dolduran değiştiren çok iddalı açıklamalar yaptı..ama şimdi foss.kimsenin aklında değil.ahmet hakan bile bıktı köşesine taşımaktan.anladı koca bir siyasi hayal kırıklığı daha.
rizzelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-05-2010, 16:17   #8
Kullanıcı Adı
hipermuhafazakar
Alıntı:
SSS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hipermuhafazkar'dan alıntı

Güzel bir tesbit
arkadaşım.
Selam ve saygılar
Evet, bunun sayısız kanıtı var. En objektif olanı ise şuydu;

2007 yılındaydı sanırım, bir şehit cenazesinde gene ETÖ uzantıları AK Partiye yönelik her türlü yıkıcı sloganı atıyorlardı.. Bülent Arınç'a , Abdullah Gül'e saldırmışlardı böyle FAKAT ŞENER'İ ALKIŞLAMIŞLARDI !!! Bu bende gazete küpürü olarakta var.. Sonra ortaya çıkmıştıki şehit cenazelerindeki o provakasyonları ergenekon yaptırıyormuş, bunu STV'de haberlerde izledik..Yani ERGENEKON ARINÇ'A , GÜL'E SALDIRTIYOR FAKAT ŞENERİ ALKIŞLATIYORDU !!! Halbuki o zamanda Şener AK Partideydi !!! Hatta o eylemlerinde Sezer'ide alkışlamış destek vermişlerdi.. Anlıyormusunuz ?

Şener'i hangi 'baba'ların desteklediği, hangi ETÖ borozanı basında 'demokratik merkez' diye günlerce sürmanşetlerden destek verildiği, Şenerin ergenekon konusunda ve AK Partiye yönelik söyledikleri karanlık güçlerin ülkemizdeki 2. Demirel projesi olduğunu net göstermektedir.. 3. Süleyman Demirelleride Cindoruk !
Bakalım Demirle gibi başarılıca efsunlayabileceklermi milleti..
hipermuhafazakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-05-2010, 19:33   #9
Kullanıcı Adı
SSS
*** Hipermuhafazakardan alıntı:

2007 yılındaydı sanırım, bir şehit cenazesinde gene ETÖ uzantıları AK Partiye yönelik her türlü yıkıcı sloganı atıyorlardı.. Bülent Arınç'a , Abdullah Gül'e saldırmışlardı böyle FAKAT ŞENER'İ ALKIŞLAMIŞLARDI !!! Bu bende gazete küpürü olarakta var.. Sonra ortaya çıkmıştıki şehit cenazelerindeki o provakasyonları ergenekon yaptırıyormuş, bunu STV'de haberlerde izledik..Yani ERGENEKON ARINÇ'A , GÜL'E SALDIRTIYOR FAKAT ŞENERİ ALKIŞLATIYORDU !!! Halbuki o zamanda Şener AK Partideydi !!! Hatta o eylemlerinde Sezer'ide alkışlamış destek vermişlerdi.. Anlıyormusunuz ?

Şener'i hangi 'baba'ların desteklediği, hangi ETÖ borozanı basında 'demokratik merkez' diye günlerce sürmanşetlerden destek verildiği, Şenerin ergenekon konusunda ve AK Partiye yönelik söyledikleri karanlık güçlerin ülkemizdeki 2. Demirel projesi olduğunu net göstermektedir.. 3. Süleyman Demirelleride Cindoruk !
Bakalım Demirle gibi başarılıca efsunlayabileceklermi milleti..

Çok akla yakın bir tesbit. A.Şener Ergenekoncu olmalı.
Selam ve saygılar sss
Alt 05-09-2010, 11:22   #10
Kullanıcı Adı
Blur
Bülent Arınç bir söz söylemişti Abdullatif Şener ile ilgili ;

" Milli Görüş gömleğini bende giydim o da giydi bugün bizi yuhlayanlar onu neden alkışlıyor bi düşünsün " ..

Her şey yeterince açık değil mi ?
Blur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
abdüllarif şener

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)