AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti Hakkında - AK Parti Bilgileri AK Parti - AK Parti ile ilgili bilinmesi gerekenleri burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 10-28-2013, 21:59   #71
Kullanıcı Adı
Ekinoks
Anlaşamıyoruz senlede kardeş. Benim derdim meçhul adamda değil,fikirlerinde değil benim derdim kaynak göstermeden ayet tefsirine girişmesi,birden fazla anlam içeren ayetleri kendi görüşü ile yorumlayıp umuma açık bir yerde doğruymuş gibi anlatmasında. İran ırak suriye rusya amerika hepsi hakkında konuşsun siyasi olarak eyvallah birlikte istişare edelim ama Haklılık ıspatı yada içindekileri dile getirmek için ayet kullanır ve barış dini olarak gelen bir dini bazı siyah sarıklı kasaplar gibi öldürelim biçelim derse olmaz ben onada sinirli değilim fikirlerine kızgınım.
Ekinoks isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-28-2013, 22:25   #72
Kullanıcı Adı
MEÇHUL ADAM
Alıntı:
Emrullah Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Anlaşamıyoruz senlede kardeş. Benim derdim meçhul adamda değil,fikirlerinde değil benim derdim kaynak göstermeden ayet tefsirine girişmesi,birden fazla anlam içeren ayetleri kendi görüşü ile yorumlayıp umuma açık bir yerde doğruymuş gibi anlatmasında. İran ırak suriye rusya amerika hepsi hakkında konuşsun siyasi olarak eyvallah birlikte istişare edelim ama Haklılık ıspatı yada içindekileri dile getirmek için ayet kullanır ve barış dini olarak gelen bir dini bazı siyah sarıklı kasaplar gibi öldürelim biçelim derse olmaz ben onada sinirli değilim fikirlerine kızgınım.
Sen hasta mısın yahu?.Kur'an ayetlerini göstermek suç mu?Biz asla dini istismar etmeyiz..Sana yüzlerce delil de getiririm.Kur'an ayetlerini çarptıracak en ufak bir fikrim varsa cümle müslümanların günahını ben çekeyim.Bizim itikadımız çok sağlam olup ehli sünnettendir.Mezhebim hanefi mezhebidir.Bana adın gibi güvenebilirsiniz.Müslüman bir kimseye yanlış bilgi vermekten son derece de Allah'tan korkarım.Allah muhafaza buyursun, işte o zaman benim işim bitiktir.Ve ben reelde bile çok dikkatli olup ne bir ayet ne bir hadisi kaynaksız asla söyleyemem.Bunun ne kadar büyük bir sorumluluk ve vebal taşıdığının bilincindeyim.

Benim en çok yararlandığım Kur'an mealleriyle ilgili kaynaklar..Buyur hepsini kopyalayıp buraya yapıştırıyorum...Senin işine de yarayabilir.

1-http://www.tahavi.com/tefsir/001.html ÖMER NASUHİ BİLMEN..(RAHMETULLAHİ ALEYH)

2-http://www.kuranikerim.com/m_elmalili_index.htm ELMALILI HAMDİ YAZIR (RAHMETULLAHİ ALEYH)

3-http://www.sadakat.net/karsilastirmali-meal.html(KARŞILAŞTIRMALI MEALLER)

4-http://www.ihya.org/

Evet, bu sitelerde ki Kur'an meallerinde bir sakatlık bulabiliyorsan derhal bana bildir.Bak ben herkesi severim ama öyle bilmeden bir şeye sazan balığı gibi atlarsan işte o zaman seninle anlaşamayız.Birbirimizi üzdüysek helallik alalım ve barışalım.

Aslında ben siyaset tartışmalarından hiç de hoşlanmıyorum ama gelin görün ki muhatabımızın hoşgörüşlülüğü olmazsa işte o zaman polemiklere mecburen giriyoruz.Allah bizi af etsin(Amin)
MEÇHUL ADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-28-2013, 22:31   #73
Kullanıcı Adı
Ekinoks
Heee şimdi gel konuşalım. Neden sürekli şeriat ve cihad ile ilgili hadisleri ve ayetleri paylaşıyorsun? Siz parti olarak gelir gelmez şeriat mi getireceksiniz? İktidar olmanızı takip eden gün cihadmı başlatacaksınız? Nedir sizin bu öldürme kıyıp biçme hevesiniz? Sana güvenebileceğimi nerden çıkardın? Nasuh Bilmen k.s in kitaplarındaki tefsirlerde amerika ile ilgili bir şey yazmıyor siz neden o ayet ve hadisleri sürekli savaşa bağlayıp olaya o yönde yaklaşıyorsunuz? Ayrıca hakaret etme diyorum halen sazan falan gibi garip kelimeler kullanıyorsun. Arkadaş vazgeçtim sen kaynaklı ayet ve hadiste yayımlama. Çünkü şapkayı görenlerdensin altındakini değil.
Ekinoks isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-04-2013, 15:24   #74
Kullanıcı Adı
yunusokten
Standart nedeb ak parti
neden akparti dediysek çünki akpartiyi yöneten adam gibi adam olduğu için neden diye sorarsanız 1 insanlar daha rahat ibadet edebiliyor 2ben bir kürt olarak dilimi özgür bir şekilde dilediğim yerde kulanıyorum 3engeli olan insanlarımıza muaş sağladı engelileri artık herkes seviyor 4 sağlık kuruluşları daha güzel ve daha tecrübeli bir şekilde hastalarına bakmaya başladı 5 cizreden tut edirneye kadar yolar otoban gibi olmuş 6 okular daha bilinçli daha eğitimli olmuş 7türk kürt laz çerkez kardeşlik içinde 8 şehit haberleri yok sabah uyandığımızda kahvaltımızı sakın bir şekilde şehit haberleriyle sarsılmadan kahvaltımızı yapıyoruz daha ne istiyelim daha ne bekliyelim adam gibi adam olanı desteklenmiyen zaten kendine bir hayrı olmiyandır
yunusokten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-10-2013, 21:32   #75
Kullanıcı Adı
vatandas soma
MAYIS SONLARINDA MEMLEKETİMİZDE DEVAMLI AK PARTİYE OY VERENLERE LAF ATMAYI GÖREV BİLEN,CHP İLÇE BAŞKANINA CEVAP VEREN OLMADIĞINDAN www.somaolay.com da YAYINLATTIĞIMIZ YAZIYI BURAYADA YÜKLEME GEREĞİ DUYDUM.SAYGILARIMLA...
SOMALI VATANDAŞIN CHP İLÇE BAŞKANINA CEVABIDIR…

Somalı sade bir vatandaş olarak, Soma CHP ilçe başkanı sayın Bayramoğlu bey’in soma halkına ve Ak Parti’ye oy verenlere sorduğu ve birkaç kez haber yapılan açıklamalarına binaen, vatandaşın bakış açısını objektif olarak kamuoyunun gözleri önüne sermek için bu yazıyı yazdık.Amacımız polemik değildir.Siyaset yapmak hiç değildir.Bu tür konuların siyasetçiler arasında olmasını ve halkın karıştırılmamasını ayrıca talep ediyorum…

SOMALI VATANDAŞIN CHP İLÇE BAŞKANINA CEVABIDIR…

Öğrencilerini toplum ve birey yönetimi, konusunda eğiten, kişisel gelişim uzmanı, bir masa üzerine küçüklü büyüklü taşlar, kum ve bir miktar su getirir, yanlarına da bir kavanoz.Öğrencilerinden bunları kavanoza sığdırmalarını ister..Tabi, tecrübesiz öğrencilerden bir kaçı atılır, önce kumları sonra küçük taşları ve ortancaları koyayım derken aralarında ki boşluklardan dolayı büyük taşlar dışarıda kalır.Ne yaptılarsa dışarıdakileri kavanoza sığdıramazlar.Gelişim uzmanı başlar eğitime, önce büyük taşları, onların aralarına küçük taşları, onlarında aralarına kumu ve en son suyu ekleyerek kavanozu doldurur.Akabinde çocuklara hitaben,” buradaki büyük taşlar yöneteceğiniz ya da yönetmeye aday olacağınız toplumun büyük sorunları, hayati konularıdır.Diğerleri boyutuna göre gittikçe küçülen sorunlardır.Su ise akışına bırakılması gereken durumlardır.Kavanozda sizin enerjiniz ve vaktinizdir.Toplumu yönetirken önünüze çıkan sorunlarda hiçbir zaman enerjinizi ve vaktinizi önce küçük sorunlara harcamayın, büyük sorunlardan hayati konulardan başlayın.Büyük ve hayati konuları çözerken her zaman aralarda daha küçük sorunlarla baş edebilirsiniz.Büyük meseleleri çözmek sizi ekstra motive edecektir.Ve mutlaka su gibi akışına bırakılacak sorunlara zaman ve enerji harcamayın.Küçük sorunlarla uğraşanlar büyük işler başaramaz. Küçük istasyonlar da durmayın.” der.

Bu mantığı ve öneriyi kabul etmeyenimiz yoktur. Şimdi memleketimizin meselelerini düşünelim;

-Kardeşi kardeşe vurdurup, parçala böl yut siyasetiyle dış güçlerin ve ülkemizdeki zavallı destekçilerinin memleketimizde bölücülük yapmak istemesi(pkk terör örgütü sorunu),

-Buna paralel demokrasinin gereği yönetim erklerine yapılan illegal müdahaleler,illegal yapılanmalar ve neticesi binlerce faili meçhuller(Ergenekon,mafyalaşma ve darbeler),

-Onlarca yıldır kardeşin kardeşe kırdırılmasıyla, akan bağrı yanık anaların gözyaşları, kundakta yetim kalan bebekler,kardeş kavgası yüzünden şehid olan onbinlerce vatan evladı,fidan gibi delikanlılar,kundaktaki bebeler..

-Ülkemizin ekonomik gücü, dünyadaki itibarı(ımf,kredi notumuz),diğer ülkelerle rekabet edebilir duruma gelmesi,

-İşsizlik, iş imkânlarının artırılması, çalışanların haklarının ve maaşlarının iyileştirilmesi, verimliliğin sağlanması,

-Enflasyon, piyasalardaki istikrarın sağlanması, paramızın değeri,

-Sağlık ,Eğitim gereksinmelerine yönelik projeler,

-Sosyal adaletin temini,

-Uluslar arası düzeyde ulaşım ve teknoloji gereksinimleri….vb.

Bu konuların hayati önem taşıdığını, at gözlüğünü atmış objektif bakabilen en cahilimiz dahi kabul edecektir.Buna binaen bizlere sorduğunuz “neden milletvekili yok” sorusuna karşılık;

Somalı sade bir vatandaş olarak, CHP ilçe başkanı sayın Bayramoğlu beyefendiye soruyorum; Somadan bir milletvekili çıkarılması,kardeş kanından,anaların gözyaşından,yetim kalan bebelerden,ülkemizin itibarından,işsizlikten,enflasyondan,IMF borcumuzdan,sağlıktan , eğitimden ve modern Türkiye den daha mı önemli?Neden bu kadar önemli meselemiz varken, bunlara çözüm ve proje üretmeyi bırakın, söz bile etmeden misaldeki tecrübesiz öğrenciler gibi, küçük kum tanecikleri ile zamanınızı ve enerjinizi harcıyorsunuz?Bu zihniyetle ilçemize ve memleketimize nasıl faydalı olabilirsiniz?

Beyler büyük düşünün büyük!……

Başka açıdan,Türkiye’mizde kaç tane ilçe var?Her birine bir milletvekili verilebilir mi? Nüfus yoğunluğuna göre bizden çok büyük milyonluk ilçeler var bir vekil buralara yeter mi?

Manisa’mızın tüm vekilleri somamızın vekilleridir.Hangi partiden olursa olsun.Malumunuz somamız 81 vilayettten insanımızın olduğu, bu yüzden küçük Türkiye diyebileceğimiz bir yapıdadır.Bu yüzden bırakın Manisayı meclisteki tüm vekillerimiz somamızın vekilleridir.(Onlarca kişi tanıyoruz , farklı illerden milletvekili tanıdığı olup, kendisine yardımcı olan)Biz vatandaş olarak , demokrasinin gereği hepsini kucaklarken, böyle düşünürken, sizler Chp ilçe başkanlığı olarak neden milletvekillerimizi bölge bölge ,il il hatta ilçe ilçe bölmek gruplaştırmak istiyorsunuz?Vatandaşın gözünde nereye düştüğünüzün ve toplumu nereye çektiğinizin farkında mısınız?

Beyler gelin bir ve beraber olalım…Bilerek yada bilmeyerek yaptıklarımız ve tablo ortada, sizler görmek istemeseniz de vatandaş görüyor…

“Ak Parti ne verdi” diyorsunuz.Ak Partinin verdiklerini anlatmaya bizim bilgimiz yetmez ama karınca kararınca bir nebze olsun hatırlatmamız gerekiyor;

Son dört ayda 0 şehit….Bu belki anlamsız gelebilir.Lakin bir ananın daha yüreğinin yanmaması, bebelerin yetim kalmaması,göz yaşlarının sel olmaması … her şeye değer.Zira yere düşen her damla gözyaşı bir “ah” dır.Ah ile memleketler mamur olamaz.

En önemlisi Ak Partinin insanımızın tümünü kucaklaması, türkü,çerkezi,kürdü,aleviyi, romanı toplumun tüm kesimine ayrım yapmadan sahip çıkması, adaletle yaklaşması yine ayrım yapmadan hizmet götürmesi.

AkParti Çanakkaleden sonra unuttuğumuz , kardeşlik ve birlik ve beraberlik duygumuzu yeniden hayata geçirmiştir.Bu o kadar önemlidir ki,millet olarak siyasal ve ekonomik tüm başarılarımız buna bağlıdır.Saygıdeğer Başbakanımız birkaç gün önce “yalvarırım bir ve beraber olalım” demişlerdir.Bu ifadede ki samimiyet bizim yüreğimize dokunuyor.

Osmanlı 650 sene birlik ve beraberlikle dünyaya hükmetmiştir.Amerika birbirine bağlı milletler topluluğudur.Aksini yaşayan Ortadoğu da ki milletler bunun sıkıntısını çok çekiyorlar.

Ak Parti bize “yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi” hatırlattı. Başarının en önemli ilkesi, bir ve beraber olmayı,70 milyonun kardeş olmasını öğretti.

Biz maalesef balık hafızalıyızdır. Vicdanımıza dönüp hatırlayalım. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, Ak Parti öncesi dünyada nasıl bir konumumuz ve itibarımız vardı.

IMF den alınacak birkaç kuruşluk kredi için aylarca dil döken, kapılarda bekleyen, onca alçaltmalardan sonra verilen yüksek faizli krediye sanki Avrupa’yı fethetmiş gibi seviniyorduk.

Bırakın zulme uğrayan milletlere sahip çıkmayı, kendi vatandaşının hakkını arayamayan , Amerikan ve Avrupalı başkanların karşısında el pençe divan durup titreyerek konuşan her fırsatta aşağılanan başbakanlarımız vardı……Örnekler o kadar çok ki.

Şimdi bu tablodan eser var mı? Lütfen beyler kendimizi kandırmayalım. Seslendiremiyorsak bile vicdanımıza söyleyelim.

Kimsenin yan gözle bile bakmaya cesaret edemediği, İsrail’e Davos’ta atılmış tokat bir ülke fethetmekten, bir savaş kazanmaktan az değildir beyler. Yıllardır İsrail zulmü altında inleyen mazlumların sesi olmuş, ülkemizin itibarını zirveye çıkarmıştır. Ortadoğu halkının sevgilisi olmuştur.Bugün Ortadoğu ülkelerinde ve Türk cumhuriyetlerinde en çok sevilen lider Türkiye Cumhuriyeti başbakanıdır.Akabinde İsrail’in, onca baskısına ve yapılan entrikalara rağmen Ak Partinin dış politika da uyguladığı kararlılıktan dolayı özür dilemek zorunda kalması başlı başına bir zaferdir.Vatandaş tüm bunlar yaşanırken ,(Eyvah! İsrail bizi mahvedecek, Başbakan intihar etti gibi) kimin ne dediğini, ne yaptığını, kimin yanında olduğunu görüyor ve biliyor. Ak parti Türkiye Cumhuriyeti devletini tarihinin en itibarlı konumuna getirmiştir. Vatandaş şunu diyor; “Teşekkürler Başbakanım”.

Sadece mazlum Filistin halkımı, Somali de, Arakan da yaşanan mezalimi, dünya Ak Parti sayesinde, başbakanımızdan duymuştur.Katıldıkları her uluslar arası toplantıda cesurca dünya üzerinde zulme uğrayan milletlerin durumlarını haykırmış.Dikkatleri Suriye,Somali,Arakan ve Filistin gibi halkı zulümle inleyen ülkelere çekmiştir.Gariplerin, kimsesizlerin sesi olmuştur.Lütfen bunları inkar etmeyelim beyler…Güneş balçıkla sıvanmaz…

Borç bizim için namus dur.Hepimizin namusu olan IMF’ ye borcu bu hükümet temizledi beyler.Üstelik IMF ’ye borç verme durumuna geldik.Nereden nereye….

Hatırlayalım Ak Parti öncesi uluslar arası kredi notumuz neydi? En son not artırımını ne zaman aldık? Ülke ekonomimizin dinamikleri güvenilir duruma gelmese, İsrail gibi bizim itibarımızı istemeyen ülkelerin elindeki kredi değerlendirme kuruluşları bu notları bize verirler mi?Bunlar hep, diplomatik ve ekonomik alanda kazanılmış zaferlerdir.

Ak Parti, devletin kamburlarını özel sektöre vererek, yeni maden sahalarını özel sektör eliyle işleterek, sanayiciye verdiği sayısız destek ile, her yerde olduğu gibi somamızda da işsiz vatandaşlarını istihdam etmiştir(.Maaşlar da eskisi gibi değil, 2000 tl den aşağı alan yok gibi)

İnsanımıza iş ekmek aş sağlamanın değeri kıymeti ölçülemez.Toplumun huzuru ve barışı, insanımıza sağlanan iş imkanına bağlı değimlidir?Aç insan , ya hırsızlık ya da anarşistlik yapmaz mı? Siz hiç aç kalan bir bebenin ağlamasını duydunuz mu beyler…Bu kadar önemli icraatları neden görmezden gelip, vaktinizi, enerjinizi boşa harcıyorsunuz? Yoksa sizlerin sosyal devlet anlayışınızda bunlar yok mu? Yiğidi öldürüyorsak,hiç olmazsa hakkını verelim.

Somamızda açılan yeni kömür sahaları, santral antlaşması, sng üretim tesisi,çimento fabrikası ve diğerleri umarım malumunuzdur.Enerji bakanlığının Soma projeleriyle, nüfusumuzun kısa sürede katlanacağını duymuşsunuzdur.Büyük yatırımlar kapıda, planlamaları bitti birçoğu icraata geçti, biz biliyoruz.Enerji kenti Somamızı, yaptığınız açıklamalarda Kırkağaç’la kıyaslamak ne kadar abes.Bu kömürle, enerjiyle kavunu kıyaslamak gibi komik.Enerji kenti Somamızın yapılaşması,sürekli yapılan yeni hamlelerden dolayı altyapı ve diğer gereksinimleri, sosyal yapısı ve yapılan yatırımları, Kırkağacımızla kıyaslanamayacak kadar farklı.Sahi hakikaten samimiyetle siz bunları göremiyor musunuz? Biz sıradan vatandaş olarak çok net görüyoruz.

Somamızda yapımı tamamlanmak üzere olan bölgesinin en büyük hastanesi yapılıyor.Bunun Soma için ne demek olduğunu, neden gereksinim duyulduğunu ve bu sebeple Somamızın önünün ne kadar açık olduğunu görmüyor olamazsınız.Biz vatandaş olarak yürekten teşekkür ediyoruz.”Teşekkürler saygıdeğer başbakanım. Teşekkürler Ak Parti…”

Sıkılmayalım beyler hepimiz teşekkür edelim zira, yarın bize de o hastane hizmet verecektir.

Bu iktidar Türk milletinin onurunu her yerde yücelttiği gibi sağlık hizmetlerini de zengin fakir ayrımı yapmadan muazzam bir eşitlik ve kaliteye yükseltmiştir.Sağlık hizmeti alamayan vatandaşı kalmamıştır.Özel hastaneler, hepimize açılmıştır.

Hatırlamamız lazım, bıçak paralarını, parasızlıktan hastane köşelerinde sabahlayanları, sigorta borcundan dolayı acil kapısından geri çevrilen biçareleri, bulunamayan ya da karaborsa yüksek fiyatla satılan ilaçları, daha neler neler…

Beyler, 18 yaş altı herkes devletimizin sağlık güvencesi altındadır.tek başına bu bile Ak Parti’ye verdiğimiz oyların helalliğine yeter.Bu güvence vatandaş olarak bizlere, devletimizin büyüklüğünü, vatandaşına sahip çıkmasını, iliklerimize kadar hissettirmiştir.

Bakın, sadece sağlık konusunda yaptıklarından o kadar çok dua alıyor ki Ak Parti, bilemezsiniz…

Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yol ve ulaşım yatırımını Ak Parti yapmıştır.Ayrım yapmadan ülkemizin dört bir yanı duble yol, havaalanları, limanlar ve hızlı tren ağıyla donatılmıştır.Demir ağlarla örme işi sözde kalmamış, icraata geçmiştir.”Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz “ bilirsiniz.Vatandaş işe bakıyor…

Sosyal adalet kabul edersiniz ki kimsenin tekelinde değildir, kurulan sosyal yardımlaşma vakıflarının yaptığı, kömür, yiyecek, kira, maaş vb. gibi yardımların ulaşmadığı gariban yoktur. Kurulan bir çok aşevleri, elden ayaktan düşmüş kimsesizlerin imdadına yetişmektedir. Memleketimizin kenar mahallerinden çok dua almaktadır bu iktidar.

Sözde işçi dostu ve emekçi geçinenlere sendikalara sormak lazım, bu kadar emekçiydiniz Taşeronda ve özel sektörde çalışanlara her yıl sözleşmeyi yenileyip, haklarının gasp edilmesine, yıllarca neden dur diyemediniz.Ak Partinin üç yıl sözleşme yapma zorunluluğu getirmesi ne kadar büyük bir sosyal yarayı kapatmış, başkalarının dediği gibi sadece işverenin iktidarı olmamış, işçisine de sahip çıkarak her kesimi olduğu gibi işçi ve işvereni birlikte kucaklamıştır.

Köylümüzün desteklemeleri muazzam şekilde artmış, yıllarca emek verdiği tütünden, haberi bile olmadan kesilen sigorta bedellerini hak sahiplerinin sosyal güvenlik primlerine işleterek, on binlerce insanımızın emekli olmasını sağlamıştır.Kendilerinden yıllar önce, gariban köylünün haberi bile olmadan kesilen bu paraları çıkarmasaydı, hak sahiplerine vermeseydi kim ne diyebilirdi… Bu Ak Partinin hak ve adalet anlayışının çok önemli bir göstergesidir.Biz vatandaş olarak böyle görüyoruz bilginize…

Demokrasinin tam anlamıyla hakim olduğu bir Türkiye inşa etmek için, devletimizin yönetim erklerine nüfus etmiş illegal yapılanmalara (Ergenekon ve mafyalar) karşı bugüne kadar hiçbir iktidarın yapamadığını yaparak, canı pahasına bunları deşifre edip, kanun karşısına çıkarmıştır.Demokrasi tarihimizin yüzkaraları darbelerinde ipini pazara çıkarmış yüce adalete sevk etmiştir.Vatandaşına bu noktada da verdiği sözü tutmuştur.Vatandaş burada da kimin ne dediğini ve ne yaptığını çok net görmüştür.

Artık ülkemizde rüşvetin, mafyalaşmanın ve yolsuzluğun kol gezdiği günler geride kalmıştır.Kara para , rant ve kolay para kazanma devri bitmiştir.Somamızda bile kömürdeki ranttan dolayı, Ak parti öncesi sermaye kömüre akar, kısa zamanda kolay paralar kazanılırdı.Kömürü bile görmeden, kömür fişi alıp, satarak yol bulan , iyi paralar kazananlarımız vardı.Ak partinin sisteme müdahalesi ile rant ortadan kalkmış, eskiden ocak fiyatının iki katına kömür alan vatandaş, ucuz kömür alma imkanına kavuşmuştur.Kömür üretimi azalmayıp artmış, ELİ’nin karlılığı yükselmiştir.Ortadaki rant sosyal yardımlaşma kömürü olarak gariban vatandaşımıza dönmüştür.Sermaye sahibi iş adamlarımızda değişik yatırım kollarına yönelerek, ekonomimize katkı sağlamışlardır.Bu durum bize çok yakın bir örnek olduğundan vatandaşımız tarafından çok net görülmektedir.Ak parti iktidarının Soma da uyguladığı kömür politikaları, milli servetine ve vatandaşına ne kadar önem verdiğinin göstergesidir.

Bunca övgüden sonra belki aklınıza geliyordur, bunu yazan vatandaş, Ak partidendir diye, gerçek şudur ki, bırakın Ak partiden olmayı, Ak parti üyesi bile değilim…Sadece Ak partiye oy veren sade bir vatandaş.

AK parti , yaptığı yatırım, politika ve icraatlarla, doğudan batıya herkesimden vatandaşına yaptığı açılımlarla kucak açmıştır.Kendisine bunca yapılana karşı Başbakanımızın birilerini ötekileştirdiğine hiç şahit olmadık.”Yaratılanı severiz Yaratandan ötürü” (Başbakanımızın ne kadar çok tekrarladığını bilirsiniz) düsturu ile sevgiye dayalı siyaset yapmaktadır.70 milyonun Çanakkale de olduğu gibi birbiriyle kardeş olduğunu beyinlere kazımıştır.Yaptığı sosyal hamlelerle fakir-fukara, garip ve kimsesizlerin kimi olmuş,

“ Başta devlet, dilde himmet var iken,

Tut elinden düşmüşlerin sana saadet yar iken.

Kimseye baki değildir, mülkü dünya sim-ü zer

Bir harap olmuş gönlü tamir etmektir hüner“diyerek, o insanımızın yüreğine dokunmuştur.

Yüreğine dokunulan insan ne yapar bilir misiniz beyler; Dua eder dua…Ak parti ve Başbakanımız çok dua almıştır.İnanın dua başarının ve muvaffakiyetin, en büyük silahıdır. İnanın.. Bizler vatandaş olarak inanıyoruz…

Vatandaşın artık gözünde at gözlüğü yok, ufku geniş, resmin bütününe bakıyor,sapla samanı karıştırmıyor.Hani misalde hata olmasın,”Maymunun gözü açıldı” derler ya, öyle…

Kimin ne niyette olduğunu, ne yaptığını çok net görüyor, daldan dala atlamıyor.

Maymun dedim de aklıma bir anekdot geldi, affınıza sığınarak arz ediyorum;

Tescilli şairler sultanı, Necip Fazıl’ı bilirsiniz.Birde zamanında,” Türk milletinin yüzde bilmem kaçı(maalesef..) aptaldır” deme hatasına düşmüş, Aziz Nesin.Bunlar gençlikleri beraber geçmiş, daha sonra yolları ayrılmış iki arkadaşlar.Yolları ayrıldığından yıllar sonra bir ortamda karşılaştıklarında , Aziz Nesin, eski arkadaşının sakalı ile alay ederek ve talihsizce, “Ne o Necip maymuna dönmüşün” der. Bu ağır hakarete rağmen çirkefleşmek yerine, edebi ve müthiş zekası ile şu cevabı verir Necip Fazıl, “Öylemi Azizcim, peki o zaman” der ve yönünü başka tarafa çevirir….Buradan hepimizin çıkaracağı çok dersler vardır.Ak Parti ve başbakanımız, bu müthiş edeb ve zeka sahibi Necip Fazıl kültürünün günümüzde ki temsilcileridir.Farkı görünüz beyler…

Vatandaş der ki, gelin artık hepimizin gözü açılsın.Güzellikleri görelim.Kör olmayalım.Bu aziz milletin faydasına yapılanları, dillendirelim.Dilsiz olmayalım.Doğru söylenenlere kulağımızı kapatmayalım.Sağır olmayalım.Kör ,dilsiz ve sağır olup, kalbimizi mühürlemeyelim.

Bu toprak, bu devlet, bu bayrak hepimizin, birbirimizi ötekileştirmeyelim.Kavga siyaseti değil, kardeşlik siyaseti üretelim.Doğru yapılanları takdir edelim, yanlışları demokratik çerçevede iletelim.Vatanımızda, özgürlüğümüzde gözü olanların ekmeğine yağ sürmeyelim.

Bakın o zaman vatandaşın size olan desteği nasıl artacaktır. “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi, kime ait..Neden uyulmuyor..Sözlerimiz icraatımızla neden örtüşmüyor?Bu çerçevede vatandaş yapıcı niyetle , Chp ilçe başkanlığına sormak istiyor;

Yazınızda “ Chp’ye bu halk ne zaman 11 sene iktidar verdi,tek başına ne zaman iktidar yaptı” diyorsunuz.Hani derler ya ”Haset etme ne olur, çalış seninde olur” Bunun kabahatlisi Ak Parti midir?Halk mıdır?Chp midir? Chp’nin yaptıklarının, politikalarının gözden geçirilmesi gerekmiyor mu?Başkalarına soracağınıza,kendinize soruyor musunuz?Bu vatandaş bize neden oy vermiyor diye? Ama bunu sorarken, at gözlüklerini çıkarmamız ve vicdanımızla hareket etmemiz gerekir…

Chp’nin kermes düşmanlığı nedendir?

Kermes yapan dernek ve vakıfları hiç incelediniz mi? Bu insanlar kendilerinden vererek, üreterek yaptıkları kermeslerden elde ettiklerini nerede harcarlar? Hiç araştırdınız mı? Bu vakıflara gönül verenler, devletine, milletine karşı suç işlemiş mi? Kavgaya, bölücülüğe karışmış mı? Kamu malına zarar vermişler mi?

Beyler bu insanlar, vergilerini ödeyen, devletine artı değer katan, suç işlemeyen, kazançlarını kimsesiz ve yoksullara burs, eğitim, yiyecek, barınma vb şekilde harcayan, en önemlisi, kalbleri insan sevgisiyle yoğrulmuş, yaratılanı Yaratandan ötürü seven, kimseyi ötelemeyen, “ ne olursan ol, yine gel” diyen gönül ehli insanlardır.Yaptıkları sosyal adaletin gereği, insana sahip çıkmak ve ona değer vermekten öteye bir şey değildir.

Biliyor musunuz bu sessiz insanlar kaç kişidir? Kaç Kişiye nüfus ederler? Bu dernek ve vakıflara destek vermeyen, bugüne kadar yardımcı olmayan kaç esnaf kardeşimiz vardır? Biz söyleyelim; yok gibidir..Bizde esnaflık yaptık hem de gıda üzerine, yanımıza açılan kermeslerden bırakın şikayetçi olmayı,kendi ürünlerimizi satmaları için verdik.

Bu dernek ve vakıflar olmasa bunların kol kanat gerdiği, yoksullara kim sahip çıkar.

Beyler, bu vakıflar sosyal huzurumuzun sigortalarıdır…Böyle ulvi bir hizmet yapanlara destek olmamız gerekmez mi?Ayrıca okul aile birliklerinden tutun, spastik özürlü çocuklar derneğinden,ADD’ne kadar kermes yapmayan kim vardır? Sosyal yardımlaşmanın en önemli icraatı olan kermeslere bir şekilde iştirak etmeyen yokken, sizler kimin karşısında ve kimin yanındasınız beyler? Bu nasıl siyaset? Bu insanları kırarak oylarını nasıl istersiniz?İnternet sitenize koyduğunuz, kapalı bacılarımızın kermes fotosu ile ne anlatmak istiyorsunuz? Vatandaş ne yaptığınızı görüyor beyler…

90 yıllık tarihle övünüyorsunuz,kuvay-i milliye diyorsunuz.Hiç araştırdınız mı hareket ordusunu kim görevlendirdi.Bandırma vapuru kimin şahsi altınları ile alınıp kongreler için kurulan heyete verildi?Kara kuvvetleri komutanlığımızın her yıl kutladığı yıldönümünün kaç bin yıllık olduğunu biliyor musunuz?Siz neden şanlı Osmanlı tarihimizden söz etmezsiniz, yoksa burada da mı bölüyorsunuz?Türk milleti ve tarihi bir bütündür.90 değil binlerce yıllıktır beyler……

Anayasa değişikliği için vatandaşa verdiğiniz sözü neden tutmuyorsunuz?

Chp heyeti, neden devletimize, vatandaşımıza saldıran, kanımızı akıtan bize düşman Suriye lideri ile neden görüşür? Siz kimin tarafındasınız? Yaptığınız bu ziyarete neden Reyhanlı da 51 vatandaşımızı katleden saldırıyı, azmettirenlerin araçları ve organizasyonu ile gidip, neden onlarla kardeş gibi birlikte bulundunuz?….Bunu soranlara nasıl olur da “ At ile mi gitseydik” dersiniz? Bu nasıl bir liderlik ve devlet anlayışıdır?….

Bundan önceki liderinizin ne olduğunu yine sizlerin filmleriyle öğrendik.Kendi içinizde yok ulusalcı,yok bilmem neyci diye bölündüğünüzü görüyoruz.Kusura bakmayın, kendi yürüttüğü “hayır” kampanyasına bile oy veremeyen,tuluma gayda diyen, her gün fıkra gibi gaf yapan , ne dediğini, ne yaptığını bir lideriniz ve ona ne yaptıracağını bilemeyen ekibi, danışmanları var.Tablonuz vatandaşın gözünde bu….Bizde mi bu tablo da yer alalım.Yok biz almayalım…

Somada da maalesef aynı durumdasınız, yok ak parti ilçe başkanı çalışıyormuş, yazıkmış, belediye başkanı çalışmıyor, hak etmiyormuş.İstenilen araya fitne sokmak, gaza getirmek, (nitekim gaza gelip adaylığa çıkanları görüyoruz)Tavşana kaç tazıya tut siyaseti, Soma Ak partiyi bölmek, puslu havadan istifade etmek….Bırakın beyler bu Bizans entrikalarını…. Başkalarını bilmem ama vatandaş bölünmez zira resmin bütünü çok güzel…

Evet, belki çevrenizde eski kazançlarını elde edemeyen, ihale alamayan vardır.Doğrudur.Beyler zaman değişti, artık ihaleler içkili restoranlarda değil, dost meclislerinde sohbet meclislerinde değerlendiriliyor.Oralara buyurun sizlerde gidin.Kapıları herkese açık”.Gel ne olursan ol yine gel” diyorlar, nitekim gidenlerinizde var.Bir şey kaybetmezsiniz aksine, o meclislerde anlattıklarını yaşayan, birini dinlerseniz, inanın kalbiniz yumuşar ona inanırsınız.

Kırıcı olmamak için bu kadar yeter.

Ehli ile söyleş kelamı, ehli olmayan ar eylemez,

Dört kitabı tefsir eylesen, ahmağa kar eylemez

Ne umarsın çalıda gül mü biter?

Ne olur çalı olmayalım beyler..Gül bitsin bizde gül….

Ak partiye gönül verenlere, kıymeti bilinmeyen nimetin elden gideceğini ve karınca- İbrahim Aleyhisselam kıssasını hatırlatmak isterim….

Saygılarımla…
vatandas soma isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-10-2013, 23:13   #76
Kullanıcı Adı
espri
başbakanımızın arkasındayız her zaman.
espri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-10-2013, 23:14   #77
Kullanıcı Adı
espri
Tekrar yeniden iktidar olacak inşallah !
espri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-18-2013, 20:09   #78
Kullanıcı Adı
BeldeiTAYYIBe
Sayin Basbakana olan muhabbetim gun gectikce artarak devam ediyor. Tayyip beye Allah guc ve kuvvet versin.
BeldeiTAYYIBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)