AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Gençler/Gençlik Meydanı Ak Gençliğin saygılı ve seviyeli tartışma bölümü.

Stil
Seçenekler

Alt 02-18-2011, 21:28   #1
Kullanıcı Adı
_kardelen_
Standart 2012 ye kadar herkes sigortalı olacak...
bu haberi bugün babamın dinlediği haber kanallarından birinde duydum ve gerçekten çok sevindim hükümetin böyle bir çalışma içerisinde olmasına,inşaallah gerçekleştirebilirler... belki bunu duyan bazı kesimler özellikle karşı kesimler bu olayın önemini tam olarak anlayamayabilirler,ancak ben bu haberi duyduğum anda bundan 12-13 yıl öncesinde izlemiş olduğum bir haberi hatırladım ki o zamanlar çocuktum daha çok küçüktüm ve buna rağmen ne kadar etkilenmişim demek ki halen o olay hafızamdan silinmemiş...

evet arkadaşlar böyle şey olur mu diyeceksiniz , insana verilen önem bu kadar basit mi diyeceksiniz ama ne yazık ki içler acısı bir olay ve tamamen gerçekti, bir hastanenin önündeki büyük çöp konteynırından hastane çarşafına sarılıp atılmış yaşlı bir kadın çıkarılmıştı... teyze halen yaşıyordu... suçu neydi kime ne yapmıştı,kimin canını yakmıştı... O da hastanenin diğer hastaları gibi sadece hastaydı ama O'nu diğerlerinden ayıran bir tek şey vardı,O'nun ne sigortası ne de parası vardı.... !!!!!!!

evet arkadaşlar,sadece bu da değil, eğer o hastaneye borcunuz varsa ki eğer sigortanız yoksa yüksek miktarda borcunuz var demektir,doğum mu yaptınız bebeğiniz orada kalır, rehin... hastanız mı öldü , merhumunuz orada kalır , rehin... ve daha neler neler... yok olmuyor öyle şeyler olur mu hiç demeyin , maalesef işte bunlar çoğunlukla yaşanıyordu bir zamanlar...

ancak hükümetimizin bu güzel çalışması hayata geçirilebilirse artık insan değeri denilen kelimeler sözlük olmaktan çıkıp tam manalarını bulacaklar inşaallah...

Peki nasıl oldu bütün bunlar,nasıl sigortalı olabilir herkes,bir ülkenin insan değerini arttıran şey nedir elbette ki hazine, evet,eğer bir ülkenin dışa olan bağımlılığı ve borcu azalmışsa,kendi değerlerinin farkına varmışsa ve en önemlisi birileri tarafından hortumlanmıyor,sömürülmüyor,çalınıp çırpılmıyorsa elbette ki o ülke kalkınacak,zenginleşecek ve insanları daha değerli daha kıymetli olacak,hazineden kişi başına düşen gelir miktarı artacak,yaşam standartları en iyiye yaklaşacaktır...

halen yapılan bu çalışmaları görmeyen,ülkenin ne hallerden alınıp kalkındırıldığını göremeyen insanlarımızı anlamıyorum gerçekten,halen yok şeriatı getirecekler,yok şöyle olacak böyle olacak diyen o takıntılı zihniyeti anlamıyorum,biraz gözümüzü açıp bakalım,taraf olacağız ,mualefet edeceğiz derken elimizde ki güzellikleri de kaybetmeyelim...

ben inanıyorum ki Rabbimin izniyle sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey'in öncülüğünde Adalet ve Kalkınma Partisi daha pekçok güzel çalışmalara imzasını atacaktır,yeter ki yollarına taş koyacağımıza birlik beraberlik olunup bu güzel ülke için birşeyler yapılsın...

Rabbim , kendi egoistliğinden sıyrılıp bu ülkeye gönül vermiş ve güzel şeyler kazandırmış olan herkesten razı olsun inşaallah...

Amin...

_kardelen_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 02-18-2011, 21:44   #2
Kullanıcı Adı
ubeyt444
güzel paylaşım teşekkürler
ubeyt444 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-23-2018, 04:25   #3
Kullanıcı Adı
Filiz2018
Sağlık sistemi gerçekten birçok ülkeden daha iyi işler duruma geldi. Yalnız şu emeklilik maaşları çok canımı acıtıyor. Yeni emekli olan asgari ücretli bir kişi 800 TL maaşa indirilmesi çok üzdü beni. Şimdi bir devlet hastahanesine gitsen 30 TL doktor ücreti kesiliyor. Maaşlar zaten kuşa çevrildi bari doktor ücretleri kaldırılsın. Bence AKP bu emekli maaşlarının düşürülmesinden dolayı çok oy kaybetti. Keşke bunu yeniden değerlendirseler.
Filiz2018 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)