AK Gençliğin Buluşma Noktası
Hayata Dair Anketler (Ak Parti Forum) Siyasi anketler dışında üyelerin serbetsçe anket açacakları bölüm.

Stil
Seçenekler

Alt 10-29-2010, 09:51   #1
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
Question Evladınız Karşınıza Çıksa ve dese ''...''
Dün tv de bir haber kanalını izlerken aklıma geldi.
Bir hatun kişilik almış eline mikrofonu insanlara soruyordu ''din dersi zorunlu olmalı mı? '' diye.
Bir beyamca ''seçmeli olmalı,çocuklar geleceğini kendisi seçmeli,hedefleri kendileri belirlemeli'' dedi ve benim ampül yanıverdi

Sizce bu düşünce çok sağlıklı mı ?

Yoksa tek hakikat olan İslam'ı öğrenmesi için çaba mı harcarsınız ?

Velev ki bu çabayı gösterdiniz (İslamı öğrenmesi için) ama geldi bir gün karşınıza çıktı ve dedi ''ben inançsız olcam'' veya ''şu dindenim'' veya ''şuyum buyum homoseksüelim'' falan filan dedi.

Tepki gösterir misiniz ? Ağız burun mu yamultursunuz yoksa kendi ağzınızı burnunuzu büzüştürüp üzüntünüzü mü dile getirisiniz ? Yeri göğü mü inletirsiniz yoksa ara gazı mı verirsiniz ?

Cemil İpekçi'nin babası gibi davranıp olgun bir yaşa gelince ''al oğlum (veya kızım herneyse) bu Kuran-ı Kerim,bu Tevrat,Bu incil (artık kaç çeşit incil verirsin bilemem tıp kıtabı okusa profesör olur la) oku karar ver saygı duyarım'' mı diyeceksiniz ?

Şu habere de gözatmanızı isterim yazmadan önce. http://www.akpartiforum.com/nasil-bi....html?t=140215

Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-29-2010, 10:13   #2
Kullanıcı Adı
Hüdaverdi
İyi de hocam,misal ben hiç eğitim almadım ailemden.
Çocukken hatırlıyorum,ilk okul 1 e fala ngidiyordum sanırıım babaanneme gider harfleri öğrenmeye çalışırdım meraktan ama ailem 1 gün olsun ders eğitim vs. vermedi.
Zaten genele bakarsak eğitim düzeyi çok az,eğitim düzeyi azken ailelerin çocuklarına gereken bilgileri vermesi zaten yetersiz kalır.Bir çok önemli sorulara özellikle cevap veremez durumdular.Geri kalan oruçtu,namazdı anca bunlar öğretilir geçiştirilir.
Ben zamanında gerekli eğitimi alsaydım,şuan hafızda olurdum,imamda olurdum
Ama almadım malesef,almadığım içinde fakir kaldım.

Devletin verdiği eğitimle zaten genç,çıkıp hafız olacak,Said Nursi gibi bir insan olarak hayatına devam edecek değil elbet.Öyle bir garanti olsa,yine ben olurdum ve herkes olurdu birer Said Nursi -ki ortaokulda kaçtığım tek ders din dersidir-
Okuldaki eğitim zaten kısıtlı,sadece bir ailenin vereceği eğitimle eşit namazdı,oruçtu,kısa ama öz öğretiler.

Bir yandan ülkenin eğitim seviyesi düşük denilecek,diğer yandan ''aileler verir canım'' denecek,öte yandan okulda verilen çok az eğitim sorun edilecek,çocukların Kur'an kursuna gidilme yaşına devlet kota koyacak,insanların ibadetine resmen gözler önünde saldırılcak.
En önemlisi,son günlerde dile getirilen ''çocuk kendi yolunu seçsin'' sözü dillerde dolanacak.

Duyduğum kadarıyla Hollanda çok özgür bir ülke,ama ateistin yaşadığı en çok ülkelerden birisi.
Hollanda oldurulma çabası içindemi bazıları bunu anlamış değilim.

Ahmet Hakan Coşkun'un programında bir insanın dediği gibi,''madem diyanet kaldırılcak o zaman dini örgütlenmelere izin verilmeli'', ee buna da izin verilmiyor irtica diye damga yeniyor saldırılar gerçekleştiriyor sayısı az ama gücü fazla lavuklar tarafından.

İnsanımız ne yapsın
Aklım başımda olmasaydı ben şuan ateist olabilirdim,geçte olsa zor kurtardım paçayı.Bunun hesabı kime sorulacak peki

Konu Hüdaverdi tarafından (10-29-2010 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir..
Alt 11-02-2010, 02:18   #3
Kullanıcı Adı
depare
Yavrum senin beynini yıkamışlar der sonra kurutma niyetine iyice bir silkelerim

Onu dediği gün kusuru kendim de ararım çünkü ben ona gereken bilgiyi verdiğim takdir de öyle bir şeyin olmaması gerekir..

Tabi bunu baskıyla yapmaya çalışırsan Aziz Nesin gibi bir şayeser(!) çıkartabilirsin ortaya

Gereken ihtimamı zamanın da ve üslubuyla gösterirsen hiç bir şey olmaz...

Cemil İpekçin'in babası gibi mallık yaparsan her bir şey olabilir (:
depare isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2010, 03:41   #4
Kullanıcı Adı
İntifada
hey gidi hey...
küçükken dedem elimden tutar camiye götürür çıkıştada sütlaç alırdı bana pastaneden...
rüşvetin ne önemli bir silah olduğunu o yıllarda kavramıştım

işin şakası çocuk gözünü açtığında karşısında ailesini görür...
Onu örnek alır...
Aile ne olursa olsun çocuğuna dini bilgileri öğretmeli...
eğitim ailede başlar derler bence en başta dini eğitim ailede öğretilir...

anne baba namaz kılıyorsa çocukta kılar...hatta şimdi görüyorum çarşıda pazarda çocuklar için küçük seccadeler üretiyorlar çok hoşuma gidiyor...

ama ya ailesinden bu eğitimi alamadıysa çocuk?eğer ailseinden bu eğitimi almadıysa dini çok önemli bir olgu olarak görmez...din kültürü seçmeli bir ders olursa seçmez...o eğitimide kaçırır... ben müfredatı boşta olsa din kültürü dersinin gerekli olduğunu düşünüyorum...Mesela benim lisedeki din kültürü hocam 5 dk müfredatı işler ardından sorularımızı cevaplardı...ailesinden eğitim almamış birisi için bence muhteşem bir fırsattır bu...

çocuğuma islamı en iyi şekilde anlatmak isterim...çünkü çocuğun dini eğitimden ilk anne ve babası sorumludur...
bunu onun insiyatifine bırakıp aklı erince istediğini seç demek çocuğa haksızlık olur...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)