AK Gençliğin Buluşma Noktası
Beyin ve Zeka Gelişimi Beyin ve Zeka Gelişimi konularını burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 08-08-2008, 11:27   #1
Kullanıcı Adı
berfin
Standart Temel Korkularinizdan Kurtulun, Beyin Gücünüzü Keşfedin...
Beyin gücünüzü kullanarak sorunları fırsata çevirmek her zaman mümkün. Beyin ilkelerini öğrenmek ve beyin tekniklerini kullanmak süretiyle hayatınızı girdaplardan limanlara götürebilirsiniz. Sorunlar size birşeylerin değişme zamanının geldiğini gösterir.Sorunlarınızın büyümesinin ve aşılamaz hale gelmesinin nedeni değişime inat eski alışkanlıklarınızı sürdürmenizdir.
Sorunlardan kaçmak, sorunları görmezden gelmek, sorunları küçümsemek, sorumluluk üstlenmemek ve her sorunu başkalarından çözmesini beklemek, bir kurtarıcı aramak, kötü alışkanlıklara saplanmak, kendinden kaçmak, fil dişi kulelerde yaşamak size ne kazandırıyor? Koca bir hiç !

Oysa sorunlar sizin dostunuzdur ve sizi uyarır. Sorunlar kendinizi geliştirmek için birer fırsattır. Aşamadığınız bir sorununuz olduğunda şunu anlamalısınız: " Ben bu sorunumla baş edemiyorum. Demek ki kendimle ilgili bilmediğim bir şeyler var. Beynimin ilgili tarafını kullanamadığımı gösterir. Her sorunun çözümünde bir beyin tekniği olduğuna göre kendimi geliştirme zamanım gelmiş. Bana bu konuda kim yardımcı olabilir ? "

Sorunlar düşündürür, duygular fırsata döndürür ! Ancak insanlar sorunlarıyla nasıl baş edeceğini bilmediğinden ya kötü alışkanlıklara saplanıyorlar ya da ilaçlara başlıyorlar. Oysa duygularını kullanmayı bilen kişiler sorunlarını fırsata döndürüyorlar Kendini keşfedenler ve içindeki sesi dinlemesini bilenler stresten uzak ve mesleğinde doyuma ulaşabiliyorlar.

Varoluşsal psikoterapi kendinizi keşfetmenizi ve içinizdeki sesi duymanızı sağlayan güçlü bir terapi metodudur. Her türlü sorunun altında temel korkularınız yatmaktadır ve sizi kendinizden uzaklaştırmaktadır. Korkularınızla yüzleşmediğiniz müddetçe gerçek mutluluğa ve başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Unutmayın ki gerçek başarı kendi kabuğunuzda yaşamakla değil, kabuğunuzu kırarak sosyal bir kişi olmakla ideallerinizi gerçekleştirebilecek bir gücü bulmaktır.

berfin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 08-08-2008, 11:37   #2
Kullanıcı Adı
MelekTube
temel korku içine panikatak da giriyor mu?
MelekTube isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-17-2008, 23:57   #3
Kullanıcı Adı
Efkâr-ı Mütemadi
bu konuyla ilgili
düşünce gücüyle tedavi-louise hay
kesinlikle tavsiye ederim.
Efkâr-ı Mütemadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-18-2008, 00:16   #4
Kullanıcı Adı
Duygu'Seli~
Düşünce gücü mü..? Ben dua ediyorum..İnanarak def edebiliyorum.. O çeşit bir düşünce yolu mu..? Ama bazı kitaplar gördüm misal düşünerek tedavi olunabileceğinden bahsediyorlar..Güya düşünerek acıyı yok sayabiliyor,hissetmiyormuşuz.. :-X ;) Bunlar tıp dilinde panikatak vb isimlerle adlandırılıyor..Dinimizdede vesvese olarak geçiyor..Vesveseler şaytanidir aslında.. İnsan bu tür problemlerle ibadetinden ve yapması gereken bir çok işinden geri kalıyor..Vesveseleri yine inanarak ve önemsemeyerek yok edebiliriz.. :-* İnancı kuvvetli olamlı insanın..İşte o zaman hiç bir şey olmaz..Allah dilemezse tabi.. :-*
Alt 11-19-2008, 14:51   #5
Kullanıcı Adı
cilveloy
Alıntı:
duyguseli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Düşünce gücü mü..? Ben dua ediyorum..İnanarak def edebiliyorum.. O çeşit bir düşünce yolu mu..? Ama bazı kitaplar gördüm misal düşünerek tedavi olunabileceğinden bahsediyorlar..Güya düşünerek acıyı yok sayabiliyor,hissetmiyormuşuz.. :-X ;) Bunlar tıp dilinde panikatak vb isimlerle adlandırılıyor..Dinimizdede vesvese olarak geçiyor..Vesveseler şaytanidir aslında.. İnsan bu tür problemlerle ibadetinden ve yapması gereken bir çok işinden geri kalıyor..Vesveseleri yine inanarak ve önemsemeyerek yok edebiliriz.. :-* İnancı kuvvetli olamlı insanın..İşte o zaman hiç bir şey olmaz..Allah dilemezse tabi.. :-*
tebrik ediyorum ve son derece katılıyorum
cilveloy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-10-2013, 12:54   #6
Kullanıcı Adı
hakan123
Aslında nasıl dusundugunuzede baglıdır ıyı bırseymı dusunuyosunuz yoksa kotu bırseymı vesvese kotu dusuncedır dua ıse ıyı dusuncedır aslında aynı seyı demek ıstıyolar. Tek fark dua ve vesvesenın yuzyıllar once soylenmesıdır
hakan123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)