AK Gençliğin Buluşma Noktası

Stil
Seçenekler

Alt 11-06-2015, 19:12   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Tuğrul Türkeş: Vatandaş, Muhalefette Kalmak İsteyen MHP'ye Sen Muhalefette Kal Dedi
Tuğrul Türkeş seçim sonuçlarını yorumladı

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Ben % 46'nın üstü diyordum ama % 49,5'i tahmin etmiyordum" dedi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, 1 Kasım 2015 Genel Seçimi sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu.

"VATANDAŞ, HÜKÜMET KURMAK İSTEMEYENLERE KENARDA DUR DEDİ"

Seçim tahmininin % 46 olduğunu söyleyen Türkeş, "Ben '% 46'nın üstü' diyordum ama % 49,5'i tahmin etmiyordum. Vatandaşlar tekrar normal ayarlarına getirdi bu işi. Yani hükümet olmak istemeyen partilere 'Sen şurada, kenarda dur' dediler" dedi.

"EN İYİ DEMOKRASİ"

Türkeş, 1 Kasım milletvekili genel seçimine katılım oranının % 87 olarak gerçekleştiğini hatırlatarak, bu durumun önemine işaret etti. Batı demokrasilerinde, "en iyi demokrasi" olduğu ifade edilen ABD'de bile seçime katılımın % 50'yi bulmadığını dile getiren Türkeş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"TÜRKİYE OLARAK BU İMTİHANDAN 10 ÜZERİNDEN 10'LA GEÇTİK"

"Türkiye'de 48 milyon insan sandığa gitti ve oy kullandı. Bir kere onlara müteşekkiriz. Yüksek bir görev şuuru ve sorumluluktur vatandaşlarımızın yaptığı. Başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımız olmak üzere, devlet bürokrasisinde güvenlikle ilgili insanlarımız, hâkimlerimiz, seçim kurullarında görev yapan; AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin bütün sandık görevlilerine özverili çalıştıkları için teşekkür ediyorum. Herkes tam dikkat meseleyi takip etti. Batı'nın da imrendiği güzel bir seçim yaptık. Türkiye olarak bu imtihandan 10 üzerinden 10 ile geçtik."

Kaynak

En Son Haber 05.11.2015

Konu Cihannur tarafından (11-06-2015 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir..
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 11-06-2015, 19:15   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
Mademki iktidar olmamayı, muhalefette kalmayı bu kadar çok istiyor ve çok seviyorsun, öyleyse dilerim ki devamlı olarak hep muhalefette kal ve hiçbir zaman iktidar olama MHP!
Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-07-2015, 17:35   #3
Kullanıcı Adı
BlueMoon
tuğrul türkeşe helal olsun

milliyetçi adam böyle olur işte ! seçim hükümetinin kurulması için elini taşın altına partiden atılma pahasına koydu ve krizi önledi. Ayrıca çok akıllı bir adam ki ak partiye geçti mhp de kendini harcatmadı. öyle veya böyle bahçeli onu ihraç edecekti zaten. bahçeli zihniyeti türkeşçileri mhp den temizleyeceğini defalarca belli etti. Tuğrul bey hem memleketine hizmet etme fırsatını elde etti hem de ülke siyasetinde aktif bir role sahip oldu
BlueMoon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
iktidar olmak istemeyene, muhalefet mhp, muhalefette kal dedi, vatandaş

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)